Kohouti chtějí loupit ve Zlíně. Podaří se jim zopakovat výhru ze začátku sezóny?

Kristýna Nováková
Z L Í N – Před Vánocemi čeká Hanáky ještě jeden zápas, a to na ledě nedalekého Zlína. Ve Zlíně už letos Hanáci dokázali na začátku sezóny zvítězit, druhý vzájemný zápas však ovládl soupeř. Podaří se Hanákům zvrátit letošní bilanci zpátky na svou stranu? To se dozvíme již v neděli 22. 12., kdy bude na Zimním stadionu Luďka Čajky v 15:30 vhozeno úvodní buly tohoto zápasu.

To bylo zase drama! Od 6. minuty Hanáci proti Mladé Boleslavi vedli. Těsné vedení jim vydrželo až do samotného sklonku zápasu, kdy se Bruslaři rozhodli odvolat brankáře a z následného tlaku se podruhé v utkání prosadil Žiga Jeglič. O vítězi utkání nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy, v nichž se díky Petru Kolouchovi radovali domácí.„Bylo to jako všechny naše zápasy – vydřené až do konce. Ale máme vítěství, to je důležité. Škoda toho bodu, každý bodík je pro nás teď důležitý, ale lepší dva body než jeden,“ usmál se brankář Branislav Konrád, který se po více než měsíci opět postavil do brankoviště Olomouce. „Říkal jsem si, že by bylo na čase vyhrát, ne tedy nájezdy, ale já jsem chtěl po dlouhé době vyhrát zápas... Nevyvíjelo se to dobře, ale Koloušek (Petr Kolouch) to tam perfektně trefil,“ dodal.

⇒ Brankář Branislav Konrád

Naposledy si Konrád zachytal 17. listopadu proti Kladnu, v tomto zápase ho však po 3 inkasovaných gólech vystřídal Jan Lukáš, který ho od té doby do brankoviště nepustil. „Honza chytal fantasticky, takže jsem se snažil být připravený a jsem rád, že jsem tento zápas dokázal dotáhnout do vítězného konce,“ prohlásil Konrád. „Snažil jsem se víc trénovat, jezdit na kole, posilovat. Člověk chytá celý život, takže to nezapomene. Jde jen o fyzickou stránku a o to, jak se odráží puky. Prvních deset minut bylo nejtěžších, pak se do toho člověk dostane,“ prohlásil slovenský brankář, který se v prosinci dostal do nominace národního týmu na NaturEnergie Challenge 2019 (mezinárodní turnaj konaný ve Švýcarsku). „Naštěstí jsem si minulý týden zachytal v reprezentaci,“ kvitoval brankář. „Tam to bylo těžší, protože jsem šel do zápasu po měsíci. To už se mi dlouhou dobu nestalo.“

Hanáky čeká kolem období vánočních svátků nabitý program. Už v neděli je čeká zápas ve Zlíně, na druhý svátek vánoční pak do plecharény zavítají Karlovy Vary a o dva dny později Pardubice. Poslední zápas roku 2019 pak odehrají v Kladně. „Je to tak každý rok, vůbec se nad tím nepozastavuju. Jsme na to zvyklí. Mají to tak všechny ligy v Evropě. Chodí víc lidí a my hrajeme pro lidi. Máme dva zápasy doma, takže věřím, že nás fanoušci přijdou povzbudit ve větším počtu a my je potěšíme,“ věří odchovanec Nitry.

Utkání ve Zlíně je pro Hanáky o to důležitější, protože na Berany mají Kohouti náskok pouze 2 body. Konrád však upozorňuje na to, že pro Olomouc je v současné situaci důležité bodovat s kýmkoli. „Máme kolem asi 6-7 týmů, je to tam narvané. Každý zápas je důležitý, takže se na to musíme nachystat. Ale body jsou stejné po výhře s Libercem i po výhře se Zlínem. Musíme se proto soustředit na každý zápas,“ ví slovenský brankář. „Uvidíme, s čím nastoupí Zlín. Chceme bodovat, takže budeme bojovat, ať se nám to povede,“ doufá.

To nejdůležitější o soupeři:

Ve Zlíně letos Hanáci nastoupili už na konci září v rámci 3. kola. Tehdy si odtamtud odvezli výhru 1:4. Druhý vzájemný zápas v plecharéně Zlínští vyhráli poměrem 3:5, když dokázali otočit jeho pro sebe nepříznivý vývoj. Dá se tedy očekávat, že nedělní klání bude velmi vyrovnané a rozhodovat budou detaily.

V prvním utkání po reprezentační pauze Berani v nájezdech podlehli Karlovým Varům, v pátek v prodloužení porazili Vítkovice 3:2. Jinak se v prosinci svěřencům trenéra Svobody příliš nedařilo, z pěti pokusů dokázali vyhrát pouze jednou, dvakrát padli v prodloužení, nebo samostatných nájezdech. Velkou vzpruhou pro Zlín byl návrat Libora Kašíka do brány. Zlínský odchovanec se totiž na konci září smolně zranil při srážce s Jaromírem Jágrem a poraněné vazy v koleni mu dovolily znovu naskočit na led až začátkem prosince.

Hlavní trenér: Robert Svoboda
Hala (kapacita): Zimní Stadion Luďka Čajky (7 000)
Poslední utkání: Výhra s Vítkovicemi 3:2p

Srovnání výsledků:

HC Olomouc PSG Berani Zlín
36 (9.) Body (umístění) 34 (11.)
Zbyněk Irgl (9+10) Nejproduktivnější hráč Antonín Honejsek (5+15)
Zbyněk Irgl
Lukáš Nahodil
Petr Kolouch (všichni 9)