Kohouti chtějí tři body! Zaskočí vedoucí Kometu?

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Po výhře nad Vítkovicemi v rámci předehrávky patnáctého kola chtějí Hanáci přidat další vítězství. Olomouc nečeká nic jednoduchého. Na ledě DRFG ARENY vyzvou tamní Kometu. Ta v letošní sezóně zaváhala pouze dvakrát s svým soupeřům podlehla jen těsně. Kohouti se ale už v minulém roce přesvědčili, že na Brno umí a potvrdit to chtějí i tentokrát. Utkání začíná v 18 hodin.

Utkání na ledě Vítkovic nezačalo pro Kohouty nejlépe. Po první třetině odcházeli Hanáci do kabiny s jednogólovým mankem, hned na začátku prostřední části však zaskočili Vítkovice třemi rychlými góly. „Určitě nám k tomu pomohla přesilová hra, kterou jsme dokázali využít. Myslím, že nám ten první gól hodně pomohl psychicky. Pak přišly rychle další dva a rázem se hrálo líp,“ usmíval se Jan Knotek. Dlouhá přesilovka tak Kohoutům vyšla na jedničku. Co se změnilo oproti předchozím utkáním? „Snažíme se střílet a hrát to jednoduše. Někdy to vyjde, někdy ne,“ prozradil.

⇒ Útočník Jan Knotek

Hned v dalším kole čeká Kohouty pořádná výzva. Svěřenci trenéra Venery vyrazí do Brna, kde zkusí překvapit vedoucí Kometu. Ta zatím prohrála jen dvakrát, z toho jednou v prodloužení. „Je to silný mančaft, navíc úřadující mistři a zkušení borci, takže hrají v pohodě. Bude to těžké, ale už jsme si ověřili, že tam umíme zahrát,“ řekla stálice olomouckého útoku. A co je podle Jana Knotka nejsilnější zbraní Jihomoravanů? „Mají vyrovnaný mančaft, zkušené borce protřelé reprezentacemi. Takže rozhodně vyrovnanost,“ uvažoval zkušený centr.

O tom, že i na Kometu umí, se Hanáci přesvědčili v minulém roce, kdy se z výhry radovali třikrát ze čtyř vzájemných utkání. Zvykli si Hanáci na útočný styl Komety? „Každý rok je to jiné. Předloni jsme s nimi tuším nevyhráli ani zápas, loni tři. Týmy se mění a je těžké říct, čím to je,“ dodal hráč nosící na dresu číslo 12.

Z KABINY SOUPEŘE: Kometa zatím zaváhala jen dvakrát

Kádr Komety se oproti minulé sezóně příliš nezměnil. Brněnský tým opustili obránci Peter Trška, Rostislav Šnajnar, Jozef Kováčik nebo Tomáš Dujsík, který zamířil do Olomouce. Útočník Tomáš Vondráček vyměnil brněnský dres za ten pardubický a Marek Kvapil opět zkusil své štěstí v KHL, konkrétně v Chabarovsku. Jenže tam s ním po 11 zápasech rozvázali smlouvu a mimo jiné se teď mluví i o návratu na jižní Moravu.

Novými posilami Komety jsou Lukáš Nahodil, který působil v pardubickém Dynamu nebo Michal Barinka ze Sparty. Zpět z hostování v Plzni se vrátil Tomáš Svoboda.

Brnu se od začátku nové sezóny velmi daří. Kometa odešla jako poražená jen ze dvou utkání, a to když ve třetím kole těsně nestačila na Mladou Boleslav (2:3) a o pět dní později brala jen bod za prohru po nájezdech 2:3 proti Chomutovu. V dosud posledním utkání se postarala o skvělý obrat v utkání proti Plzni. Kometa po první třetině prohrávala už 0:3, nakonec se však radovala z výhry 5:4 po prodloužení a i díky dalším dvěma bodům vede extraligovou tabulku právě těsně před Plzní.

Devět z jedenácti zápasů odchytal Marek Čiliak, který se může pyšnit úspěšností těsně nad hranicí devadesáti procent (90,8 %). Mezi obránci se bodově daří Jakubu Krejčíkovi, který si v jedenácti kolech připsal gól a osm nahrávek. Bodování útočníků vede Martin Erat, který na brankáře soupeřů vyzrál pětkrát a přidal dvanáct asistencí. Nejlepším střelcem je však další z Martinů, a to Martin Zaťovič, který si připsal šest gólů a osm asistencí. Trojici nejproduktivnějších forvardů pak uzavírá před sezónní posila Tomáš Svoboda (5+6).