Kohouti jedou do Liberce. Zkrotí Bílé Tygry?

Lukáš Losleben
O L O M O U C – Po těsné porážce s Plzní čeká na Hanáky zápas na půdě Liberce. V něm budou chtít navázat na výkon na Kladně a připsat si tak další venkovní vítězství! Utkání začíná v neděli 5. 1. 2020 od 16 hodin v liberecké Home Credit Aréně.

V pátek Kohouti sehráli velmi vyrovnané utkání s Plzní, které musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich nakonec brali bod navíc Západočeši. „Šancí opět bylo dost. Už je to několikátý zápas, kde jsme pohořeli v koncovce. To musíme opravdu zlepšit. Máme velký počet střel, takže už by bylo třeba proměňovat více příležitostí,“ hodnotil průběh střetnutí František Skladaný.

⇒ Útočník František Skladaný

Slovenský útočník se ale snažil na hře Hanáků hledat i pozitiva. „V posledních zápasech se přibližujeme tomu, co chceme hrát, což je v této fázi sezóny velmi důležité,“ poznamenal na adresu týmového výkonu.

Nyní čeká na Olomoucké utkání s Libercem, proti kterému v této sezóně zatím nebodovali. Rodák z Martina ovšem věří, že se tato bilance změní, a to i díky bojovnosti, kterou celé mužstvo předvádí. „O té se už asi nemusíme bavit. Je třeba jí přenést do každého utkání. K tomu, jak jsem již řekl, potřebujeme zlepšit produktivitu. Pokud toto skloubíme, dokážeme uspět i proti soupeřům, které jsme letos ještě neporazili,“ uzavřel.

To nejdůležitější o soupeři

Libereckým se z dlouhodobého hlediska daří. V posledních deseti utkáních zaznamenali pouze dvě porážky, přičemž jedna z nich se uskutečnila až v nastaveném čase. Z domácího prostředí pak Tygři udělali nedobytnou pevnost. Naposledy v Home Credit Aréně vyhrál v říjnu loňského roku hradecký Mounfield.

Předchozí vzájemné střetnutí mezi Kohouty a Libercem proběhlo v olomoucké plecharéně a skončilo výsledkem 1:3. Nyní je čas Bílé Tygry zkrotit a odvézt si tři body!

Hlavní trenér: Patrik Augusta
Hala (kapacita): Home Credit Aréna (7 500 diváků)
Poslední utkání: Prohra 2:0 s Kladnem

Srovnání výsledků:

HC Olomouc Bílí Tygři Liberec
42 (10.) Body (umístění) 63 (2.)
Zbyněk Irgl (11+15) Nejproduktivnější hráč Radan Lenc (14+7)
Zbyněk Irgl (11) Nejlepší střelec Radan Lenc (14)
Jan Lukáš (91,14%)
Branislav Konrád (90,67%)