Kohouti jedou do Pardubic. Podaří se jim podruhé v řadě zvítězit na cizím kluzišti?

Lukáš Losleben, Josef Prášek
O L O M O U C – Po vítězném střetnutí na ledě Liberce čeká na kohouty výjezd do Pardubic, se kterými zatím mají vyrovnanou zápasovou bilanci. Podaří se jim si připsat druhý úspěch v řadě? Utkání se koná v úterý 2. 2. 2021 od 18:00 v Enteria aréně v Pardubicích.

Řekl před zápasem: Jan Lukáš

Hanáci po třech porážkách v řadě překvapili silný Liberec, z jehož ledu si odvezli vítězství 1:2. „Jsou to dobré tři body a jsme za ně rádi, protože se už blíží pomalu závěr sezony, přičemž chceme hrát o play off a ladit na něj formu. Každá výhra se počítá,“ raduje se brankář Jan Lukáš, který nastoupil od začátku utkání poprvé od 8. ledna.

⇒ Brankář Jan Lukáš

„Dlouho jsem nechytal a v hlavě jsem přemítal o tom, jak Liberec hraje. Byl jsem ze začátku lehce nervózní a u prvních pár střel jsem si nebyl úplně jistý. Je to ale způsobené tím, že jsem déle nechytal,“ uvědomuje si sedmadvacetiletý sympaťák. „Snažil jsem se do toho dostat jednoduchými věcmi a snad se to povedlo,“ usmívá se po povedeném zápase, ve kterém si připsal 29 zásahů.

Stav byl přitom dlouho 0:0. Liberec ale udeřil jako první ve 28. minutě, kdy se prosadil Gríger. „Z pravé strany jel jejich hráč ve velké rychlosti, pak zajel za branku. Když jsem se vracel na tyčku, tak dával kotouč zpětně do brankoviště a s tím jsem úplně nepočítal. Prošlo to pak mezi našimi dvěma hráči…“ popisuje jedinou jeho inkasovanou branku. „Naštěstí jsme to pak ale uhráli“, dodal s úlevou.

Nyní čekají Hanáky ještě čtyři zápasy před reprezentační pauzou. „Bylo by fajn nějaké zápasy vyhrát, abychom šli do závěru sezony s klidnější hlavou a větším sebevědomím,“ přeje si odchovanec Olomouce.

Hned v úterý jedou Kohouti poprvé v sezoně na led Pardubic, které za poslední dny výrazně posílily. „Měli bychom se nad tím pozastavit, je to zkušené mužstvo. Musíme se na to nachystat. Bude to těžký zápas a musíme hrát náš hokej. Dá se hrát s každým. Oni dost hráčů míchají a třeba nebudou tak sehraní. Snad se nám povede urvat další skalp,“ vyhlíží utkání proti Dynamu.

To nejdůležitější o soupeři

V posledních pěti utkáních zaznamenalo Dynamo nejdříve dvě vítězství, a to proti Vítkovicím (3:0) a Karlovým Varům (3:4). Poté ovšem přišla série tří porážek. Nejdříve s brněnskou Kometou (2:3), a poté Libercem (1:2) a Plzní (3:0).

Pardubice po několikaletém půstu zbrojí na blížící se play off. Východočeši přivedli hned několik zajímavých posil, jimž vévodí hned tři jména, která působila v Kontinentální hokejové lize. Prvními dvěma jsou brankář Konstantin Barulin a útočník Andrej Kosticyn. Oba se již zapojili do zápasů Dynama, přičemž běloruský forvard zaznamenal ve třech zápasech dvě asistence. Poslední velkou posilou je pak odchovanec pardubického hokeje Tomáš Zohorna, jenž odešel ze svého angažmá v Chabarovsku a připojil se v posledních hodinách přestupového období k týmu trenéra Richarda Krále. V dresu Pardubic nastoupí nestarší z hokejových bratrů po šesti sezónách

Hanáci se s Pardubicemi v této sezóně utkali dvakrát, a to pokaždé na ledě plecharény. Oba celky si připsali po jednom vítězství (3:2 a 3:5)

Hlavní trenér: Richard Král
Hala (kapacita): Enteria Aréna (10 194)