Kohouti míří do Mladé Boleslavi. Najdou střelecké štěstí?

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Po týdenní pauze nasednou Kohouti znovu do autobusu a vydají se na cestu. Jejich cílem bude ŠKOENERGO aréna v Mladé Boleslavi. Hanáci budou mít jasný úkol. Po tom, co se jim v prvních dvou zápasech střelecky nedařilo, zlomit smůlu a vstřelit gólů víc než Bruslaři. Před Olomouckými ale nebude stát snadný soupeř. Že jsou Mladoboleslavští nevyzpytatelní, ví Kohouti už z prvoligových dob.

Dvě kola, jediný gól. Kohouti zatím nenašli tu správnou střeleckou formu. Střely olomouckých hokejistů často projdou jen těsně kolem tyčky nebo puk dokonce poskakuje na hranici brankoviště, prostor mezi třemi tyčemi jako by byl zakletý. V dalším kole ale Olomoučtí zajíždí na led týmu, se kterým se dobře znají, líp než s ostatními celky, a dokonce s ním zažili jeden z historických úspěchů.

TÉMA UTKÁNÍ: Sbírka na mladoboleslavského hokejistu a odchod Vrbaty z klubu

Bruslaře během letní přípravy zasáhl příběh Dominika Skořepy. Mladý hokejista se měl začít připravovat s mladoboleslavskými juniory, cestou na první trénink ale auto, kde cestoval i s otcem a mladším bratrem, smetl kamion. Shodou okolností za autem jeli i trenéři juniorky, kteří zraněným poskytli okamžitou pomoc. Dominik Skořepa ale utrpěl vážná zranění a zatím je upoután na invalidní vozík. A tým a fanoušci Bruslařů však zahájili sbírku, která má za cíl přispět mladému hokejistovi k financování rehabilitací a dalších věcí spojených s léčbou.

Se jménem mladoboleslavského klubu bylo, a stále z části ještě je, dlouho spojeno jméno Radim Vrbata. Útočník, který nyní působí v NHL v týmu Vancouver Canucks, byl léta spolumajitelem hokejového klubu, v červenci se však rozhodl na svou funkci rezignovat a svůj podíl prodal šéfovi organizace, Janu Plachému. Vrbata se chce soustředit především na svou hráčskou kariéru, návrat do vedení Mladé Boleslavi ale nevylučuje.

ŘEKL PŘED UTKÁNÍM: Jan Jaroměřský

Další pátek a další utkání. Kohouti vyrazí ke třetímu zápasu do Mladé Boleslavi, kterou důvěrně znají ještě ze svého prvoligového působení. A byli to právě Bruslaři, se kterými se Hanáci vraceli do extraligy. Může být letité setkávání ve stejných soutěžích výhodou? „Že by to pro nás mělo být výhodou, to si nemyslím. Ty týmy se různě obměňují, i když třeba v Boleslavi zůstal stejný trenér. Pro nás bude každý zápas těžký. Musíme do toho jít naplno a zlepšit věci, které nám zatím chyběly. Nejlépe naplno bodovat, a když ne, tak získat aspoň nějaký bod. Pro mě se nic nemění. Bude to stejně těžké jako proti někomu, proti komu jsme pět let nehráli a také stejně důležitý,“ řekl Jan Jaroměřský.

⇒ Obránce Jan Jaroměřský
Ani Bruslaři zatím nenašli ideální formu. Ve dvou předchozích utkáních vstřelili vždy maximálně dva góly a na svém kontě mají tři body. „Zatím se asi nedá soudit, kdo je na tom dobře a kdo ne, to můžeme až třeba ve čtvrtině soutěže. My jsme na Spartě neuspěli, tady jsme bohužel Hradci nedali žádný gól, na což se špatně vyhrává. Zatím bych to ale neviděl tak černě. Každý chce pro tým udělat to nejlepší. Nikdo nechce špatně nahrát nebo něco zkazit, ale nikdo není dokonalý,“ vysvětloval bek s číslem 22 na zádech.

Pro olomouckého obránce bude utkání ještě o něco zajímavější. V Mladé Boleslavi totiž hokejově vyrostl. „Pro mě je každý zápas důležitý a za každý jsem rád. Samozřejmě, že mám v Boleslavi nějaké kamarády. Určitě budu chtít vyhrát, ale to chci každý zápas. Asi by pro mě znamenalo trošku víc, vyhrát zrovna v Boleslavi, ale je úplně fuk, kde budeme body sbírat,“ měl jasno čerstvě dvojnásobný otec dvou synů.

Z KABINY SOUPEŘE: Michal Broš ukončil kariéru, Bruslaři šetří góly

I Bruslaři přišli o dva brankáře. Zatímco Jan Růžička vyrazil do zámoří, Roman Málek se po sezóně vrátil do svých kmenových Vítkovic. Bruslaři také navázali spolupráci s Ústím nad Labem a Benátkami nad Jizerou. Do Ústí nad Labem putovala na hostování pětice hráčů, mezi nimi třeba i Jiří Kurka nebo bývalý kapitán loni stříbrné mladoboleslavské juniorky, David Bernad. Naopak do Benátek nad Jizerou zamířil talentovaný reprezentační obránce Roman Čermák nebo Lukáš Volf.

⇒ BK Mladá Boleslav

Chybět by Mladoboleslavským mohl Michal Broš. Odchovanec Olomouce se po loňské sezóně rozhodl ukončit kariéru z důvodu zdravotních komplikací. Bruslařskou kabinu opustil i David Vrbata, který zamířil do Německa nebo slovinský obránce Luka Vidmar. Naopak do Boleslavi se vydal útočník Tomáš Voráček nebo útočník, který v posledních letech vystřídal hlavně červeno-bílé dresy, a to Lukáš Žejdl, který v minulém roce působil u třineckých Ocelářů. Mladého forvarda však během sezóny trápila častá zranění.

Zatímco Lukáš Žejdl má z Třince do Mladé Boleslavi vyřízené hostování, druhý z bývalých Ocelářů, a to obránce Marek Trončinský přišel do Čech v rámci přestupu. Ofenzivně laděný bek u Bruslařů hostoval už v minulé sezóně, ještě během play-off se však stihl vrátit do Třince. Protože s ním však po sezóně Oceláři nepočítali, dohodl se v Mladé Boleslavi. V rámci hostování vypomůžou hokejistům v zeleno-bílých dresech i Tomáš Urban z Liberce a Radim Hruška z Karlových Varů.

Bruslaři si v přípravě nevedli vůbec špatně. S porážkou se museli smířit jen ve čtyřech případech, z toho dvakrát až po nájezdech, když nestačili na Pardubice a Liberec shodně 3:4. Ve zbylých šesti duelech ale slavili výhru. V prvním extraligovém kole vyzvali Mladoboleslavští Pardubice a nakonec slavili těsnou výhru 2:1. V zápase s Chomutovem svítilo na kostce po šedesáti minutách stejné skóre, tentokrát ale ve prospěch Pirátů.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI:

Hlavní trenér: František Výborný
Kapitán: David Výborný
Loňské umístění: Vyřazení ve čtvrtfinále s Třincem
Hala (kapacita): ŠKOENERGO aréna (4200)
Poslední utkání: Prohra s Chomutovem 1:2

SOUPISKA Mladé Boleslavi
ZMĚNY V KÁDRU Mladé Boleslavi
STATISTIKY Mladé Boleslavi
EXTRALIGOVÉ ZÁPASY Mladé Boleslavi

VZÁJEMNÉ ZÁPASY V MINULÉ SEZÓNĚ:

• 10. kolo: OLO vs. MBL 1:4