Kohouti míří do Zlína! Přidají druhou výhru v řadě?

Jiří Horák, Johan Čáp
O L O M O U C – Mora po páteční fotbalové výhře nad Hradcem ještě ani pořádně nezregenerovala a už vyhlíží další zápas. Ve 20. kole vyrazí Kohouti do nedalekého Zlína, s kterým v prvním utkání doma prohráli v prodloužení. Zlín se nyní výkonnostně zvedá, takže diváky na stadionu Luďka Čajky bude čekat určitě napínavý duel. Naváží Olomoučané na páteční výhru? Zápas začíná v 15:30.

Kohouti v pátek prolomili nepříjemnou černou sérii s Hradcem a připsali si důležité vítězství. Zápas rozhodl v 49. minutě jedinou brankou utkání Bruno Mráz. „Byla to tahanice až do konce utkání. Byli jsme ti šťastnější, protože nám tam spadl jeden gól. Hráli jsme výborně dopředu i dozadu. Hlavně jsme ubránili jejich přesilovky, které mají hodně silné a ve kterých rozhodují zápasy. Prostě jsme to ubojovali a proto jsme vyhráli," viděl příčiny páteční výhry Jakub Galvas.

Po střelecké nemohoucnosti, která Kohouty provázela v posledních dvou zápasech, to v zápase s Hradcem vypadalo úplně jinak. Olomouc Hradec jednoznačně přestřílela. Sice dala pouze jeden gól, na druhou stranu ale proti ní stál gólman s nejlepší procentuální úspěšností celé extraligy Patrik Rybár. „Říkali jsme si, že to tam budeme házet z každé pozice a že z nějaké dorážky góla dáme, což se teda naštěstí podařilo. Věděli jsme, že Hradci chytá výborný gólman, takže jsme měli za úkol ho zasypat co nejvíce střelami," přiznal nadějný bek.

Hanáky teď čeká moravské derby. Výkonnostně stoupající Zlín určitě nebude žádná procházka, což ví i Galvas. „Bude to urputný a bojovný hokej. Čekám podobný zápas jako s Hradcem. My hlavně musíme vyhrát, protože ta tabulka je tak vyrovnaná, že každý bod má cenu zlata, takže nesmíme nechávat body zadarmo. Pokud budeme hrát jako ten poslední zápas, tak věřím, že to zvládneme," dodal na závěr.

Z KABINY SOUPEŘE: Zlín chce do play-off

Zlín se po ne příliš přesvědčivých výsledcích na začátku sezóny výkonnostně zvedá. Bodoval v posledních pěti zápasech a svou bilanci si bude určitě chtít udržet i proti Olomouci, kterou v prvním zápase porazil v prodloužení.

Berany táhne především útok Honejsek-Šťastný-Bukarts, který má v posledních zápasech opravdu skvělou formu. Není náhodou, že všichni tři jsou na prvních třech místech tabulky produktivity svého týmu. Honejsek s Bukartsem se s devíti góly dělí o nejlepšího střelce. Další značnou oporou je brankář Kašík, který Zlín drží na postupových místech a hlavně díky němu je Zlín tam, kde je. Řada lidí čekala jeho nominaci na blížící se turnaj Karjaly, nakonec se tak nestalo. Každopádně to nic nemění na tom, že je to stěžejní hráč Beranů. S úspěšností lehce pod 93 % je třetí v celé extralize.