Kohouti míří na led Ocelářů! Naváží na úspěchy před reprezentační pauzou?

Martin Vavruša
O L O M O U C – Čtyři zápasy, čtyři vítězství. Taková byla bilance olomouckých hokejistů před reprezentační pauzou. Pokud však na tyto úspěchy chtějí navázat, musejí porazit třinecké Oceláře, kterým v tabulce patří druhá příčka. Ze vzájemných zápasů Kohouti letos nevytěžili ani bod, ačkoliv v obou domácích utkáních k tomu neměli daleko. Podaří se jim to tentokrát? Zápas začíná ve středu v 17:00.

Poslední utkání odehráli Kohouti s plzeňskými Indiány, které po napínavé bitvě porazili 3:1. „Myslím si, že se na tom dost podepsalo, že jsme předtím vyhráli na Spartě, odnesli jsme si z toho dobrý pocit, byli jsme na vítězné vlně a podařilo se nám to přenést i do zápasu s Plzní. Od začátku bylo vidět, že si chceme jít pro body, a také proto se nám v posledních minutách podařilo vstřelit rozdílovou branku,“ těší Tomáše Mikúše.

⇒ Útočník Tomáš Mikúš

Následně ale přišla reprezentační pauza, a Tipsport Extraliga tak byla na devět dní přerušena. „Tyto přestávky vnímá každý hráč jinak. Někdo je rád, že si chvíli odpočine a třeba vyléčí zranění, jiný by byl raději v zápasovém tempu. Já osobně si ale myslím, že jsme dobře potrénovali a máme šanci navázat na předchozí utkání,“ věří hráč s třináctkou na drese.

Jeho nadšení nebrzdí ani řada zranění, která tým v posledních týdnech provázela. „Jsou to zranění, kterým se nedá vyhnout, když chceme hrát obětavě. Musíme to brát tak jak to je a ti hráči, kteří do zápasu nastoupí, do toho musejí dát všechno,“ ví olomoucký útočník. K tomu, kdy se vrátí na led zranění hráči, se nechtěl vyjadřovat. „Ty termíny jsou individuální, ale neznám přesné diagnózy, takže bohužel nemůžu říct víc,“ přiznává rodák ze slovenské Skalice.

Dalším týmem, se kterým Olomouc změří své síly, budou třinečtí Oceláři, kteří od začátku sezóny předvádějí skvělé výkony. „Třinec má kvalitní mužstvo, pohybuje se v horních patrech tabulky, takže my musíme předvést zodpovědnou hru a nesnažit se ten zápas rozhodnout hned na začátku. Chce to hrát poctivě střídání od střídání, zkusit dát nějaký gól a vybojovat nějaké body,“ má jasno Tomáš Mikúš.

Z KABINY SOUPEŘE: Disciplína a přesnost

Třinec letos vyhlásil útok na nejvyšší příčky tabulky a od prvních zápasů potvrzuje, že to myslí vážně. Ze začátku sezóny se přetahovali o první místo s Kometou Brno, ale té záhy došel dech a zdálo se, že Oceláři si dojdou pro Prezidentův pohár. Potom se ale zvedl Liberec, který posunul Třinec na současné druhé místo se ztrátou devíti bodů. Největší podíl na tom měl leden, kdy Slezanům chyběla předchozí suverenita a z devíti utkání si připsali všechny tři body jen proti Brnu a Litvínovu. Vrcholem zmaru pak bylo utkání na Spartě, které podlehli vysoko 3:12.

Oceláři se mohou pyšnit skvělou disciplínou, neboť jsou nejméně trestaným týmem Tipsport Extraligy, navíc jim patří prvenství i v ubráněných oslabeních. Špatně na tom nejsou ani ve využívání přesilových her, kde jim patří sedmé místo, k čemuž nemálo přispívá i vysoká úspěšnost jejich střelců. Ti promění v gól více než každou desátou střelu! Na tom má podíl především nejproduktivnější Ocelář, Tyler Redenbach, který nasbíral už 35 kanadských bodů a vstřelil jen o branku méně než nejlepší střelci Třince, třináctibrankoví Petružálek s Maroszem. V brance pak mohou Slezané spoléhat na svou železnou jistotu, Šimona Hrubce, který je s úspěšností zákroků nad 93% druhý v ligové tabulce.

⇒ HC Oceláři Třinec

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI:

Hlavní trenér: Vladimír Kýhos
Kapitán: Zbyněk Irgl
Hala (kapacita): WERK ARENA (5 200)
Poslední utkání: Prohra s Libercem 3:4

SOUPISKA Třince