Kohouti se chystají do Brna! Kdo si připíše třetí výhru v řadě?

Daniel Fekets, Jakub Škoda
O L O M O U C - Tipsport extraliga pokračuje v rychlém tempu. Jen dva dny po cenném vítězství s Litvínovem se olomoučtí hokejisté představí v brněnské Winning Group Areně. Dokáží navázat na předchozí dvě hubené výhry a uspějí i tentokrát? Úvodní buly utkání padne v neděli 17. října od 17:00.

Řekl před zápasem: Lukáš Klimek

V rámci 14. kola přivítali svěřenci Zdeňka Motáka a Jana Tomajka hokejisty Litvínova. V úvodních dvou třetinách sice bylo k vidění mnoho šancí a náznaků, nicméně na první a zároveň poslední gól si diváci museli počkat až do 53. minuty. Po vyražené střele Jakuba Navrátila se poprvé v sezóně prosadil Rostislav Olesz. V závěru si už kohouti zisk tří bodů pohlídali, tudíž podruhé za sebou zvítězili fotbalovým výsledkem 1:0. „Hlavní jsou tři body. Bereme je my, a to se počítá,“ řekl forvard Lukáš Klimek.

⇒ Útočník Lukáš Klimek

Hanáci si ale uvědomují, že produktivitu musí zlepšit. Především na proměňování svých šancí by se chtěli v následujících duelech zaměřit. „Nikdo se pak nebude dívat, jestli jsme dali jeden nebo deset gólů, hlavní je přece jen výhra. Je však pravdou, že branek bychom chtěli dávat více, ať i naši fanoušci mohou odcházet šťastnější,“ má jasno hokejista s jednašedesátkou na zádech.

Zápas s Litvínovem je však pryč, nyní se kohouti soustředí na bitvu s Kometou. Těšit se mohou na skvělou atmosféru, která každé moravské derby už tradičně provází. „Měli jsme trénink, ve kterém jsme se snad na Brno co nejlépe nachystali. Podívali jsme se na video, stanovili taktiku, tak snad nám to vyjde,“ přeje si Klimek.

To nejdůležitější o soupeři

Kometa se v úvodu sezony hledala, avšak v posledních pěti zápasech stihla posbírat velmi solidních 8 bodů. Po prohře v Hradci Králové se zvedla domácím vítězstvím 3:1 nad Libercem a dvoubodovým ziskem po přestřelce s Kladnem. V domácím prostředí dosud odehrála pět utkání s bilancí osmi získaných bodů. Venku posbírala deset bodů z osmi klání.

V létě se kádr Komety znatelně proměnil. Brankářský post posílil Matej Tomek z finského Kuopia, obranu naopak Vladimír Roth či slovenský reprezentant Marek Ďaloga. Útok se snaží zlepšit kupříkladu Radovan Pavlík, Michal Krištof nebo Brandon Magee. Návraty pod Špilberk mimo jiné ohlásili Martin Dočekal, Luboš Horký, Marcel Haščák a Alexandre Mallet. Hostování v Karlových Varech skončilo mladému obránci Dalimilu Mikyskovi.

Brněnský dres už neoblékají Jakub Klepiš (Liberec), Vojtěch Němec (Znojmo), Peter Trška (Zlín), Peter Schneider (Salzburg), Jakub Valský (České Budějovice) a Petr Zámorský (Örebro). Návrat na Slovensko ohlásil Dávid Bondra. Michal Barinka zatím hledá angažmá.

Ve vzájemných zápasech v sezóně 2020/2021 získali Hanáci 4 body za dvě výhry v prodloužení. Dvakrát se z triumfu v základní hrací době radovala Kometa, a to po výsledcích 4:1 a 5:1. Oba celky změřily síly i letos v přípravě. V plecharéně se jely nájezdy, které zvládlo Brno lépe. Na domácím kluzišti si připsalo výhru 2:1.

Hlavní trenér: Jiří Kalous
Hala (kapacita): Winning Group Arena (7 700 diváků)
Poslední utkání: Výhra 6:5 v prodloužení nad Kladnem