Kohouti si chtějí spravit chuť. Do Olomouce zamíří Hradec Králové

Eliška Halamíčková
O L O M O U C – Moru po prohře s Kladnem čeká domácí zápas proti Hradci Králové. Ve 23. kole Tipsport extraligy může napravit nezdary předešlého utkání a upevnit své postavení na vrcholu tabulky. Úvodní buly utkání padne v neděli 27. listopadu v 17:00. Vstupenky si můžete obstarat online v síti Ticketportal.

Olomouckým v Čechách unikla třetí výhra v řadě. Proti Kladnu se již od začátku zápasu nedokázali prosadit a herně zaostávali. Středočeši si tak za výhru 5:2 připsali tři body. „Nehodnotí se to dobře. Kladno během utkání podalo perfektní výkon a bylo lepší v pohybu i soubojích. My naopak od začátku tahali za kratší konec,“ hodnotil vývoj posledního utkání hlavní trenér Jan Tomajko.

⇒ Hlavní trenér Jan Tomajko

Jeho svěřenci se prosadili pouze dvakrát a na domácí se jen dotahovali. „Kladno bylo v euforii a my se bohužel nedokázali dostat zpět do zápasu. Nebyli jsme lepší, musíme se ale soustředit na další zápas,“ avizuje Tomajko.

Jedním ze střelců zápasu s Kladnem byl Rostislav Olesz. „Určitě bych nezapomínal na chyby, ze kterých se musíme hlavně poučit. O tom je sport. Během utkání jsme měli i světlé momenty, které je třeba využít a jít tak do dalšího zápasu připravení,“ uvedl útočník s číslem 57 po pátečním duelu s Kladnem.

Nyní Hanáky čeká soupeř z východu Čech, kterého v posledním vzájemném duelu porazili suverénně 3:0.

To nejdůležitější o soupeři

Hradec Králové se průběžně drží v polovině extraligové tabulky. Na osmé příčce nyní za Olomoucí zaostává o deset bodů. Týmu se letos daří převážně doma, kdy si z celkových deseti domácích kol body odvezla jen Olomouc, Plzeň a Karlovy Vary.

Mužstvo je navíc úspěšné i v Lize mistrů. V tomto týdnu zvládlo porazit švédský Färjestad a postoupilo do čtvrtfinále. V základní skupině pak ustálo Göteborg, Grenoble a Berlín.

Poslední zápas se Hradci nepovedl podle představ. Východočeši jej odehráli v pátek s Plzní, které podlehli 1:4. V tabulce se tak posunuli o dvě místa dolů.

Na vrcholu produktivity stojí Jakub Lev s devatenácti kanadskými body (6+13). O čtyři body za ním pobývá pak Christophe Lalancette (7+8), který v počtu přesných střel šlape na paty Aleši Jerglovi (8+5). Mezi obránci drží prvenství Graeme McCormack a do dvanácti utkání pak zasáhl brankář Henri Kiviaho.

Soupiska Mountfield HK

Brankáři: Henri Kiviaho, Jan Růžička.

Obránci: Jérémie Blain, Michael Gaspar, Bohumil Jank, Petr Kalina, Graeme McCormack, Filip Pavlík, Patrik Marcel, Mislav Rosandič.

Útočníci: Lukáš Cingel, Aleš Jergl, Kevin Klíma, Kelly Klíma, Christophe Lalancette, Jakub Lev, Oliver Okuliar, Lukáš Pajer, Radovan Pavlík, Jordann Perret, Radek Pilař, Radek Smoleňák, Martin Štohanzl, Marek Zachar, Zdeněk Doležal.

Hlavní trenér: Tomáš Martinec
Hala (kapacita): ČPP aréna (6 890)
Poslední utkání: Prohra 1:4 s Plzní

Statistiky obou týmů:

TELH 2022/2023
HC Olomouc – Mountfield HK

umístění v tabulce
56:47 – 39 bodů
skóre a body
53:56 – 29 bodů
Jan Káňa 17 b (8+9)
nejproduktivnější hráč