Kohouti vyjíždí do Brna. Získají proti rivalovi poprvé v sezóně tři body?

Jiří Polášek
O L O M O U C – Minule si olomoučtí hokejisté vyšlápli na úřadujícího mistra a vynulovali ho. Nyní už se ale musí ohlížet směrem k dalšímu utkání, které je čeká v Brně. S tím letos hráli zatím dvakrát a v ani jednom utkání nezískali body. Napravit to zkusí dnes od 18 hodin.

V posledním duelu se Olomoučtí vydali do Zlína. Zápas proti poslednímu celku tabulky začal výborně. Lukáš Klimek dokázal už po třiačtyřiceti sekundách dostat kotouč do soupeřovy svatyně, když zužitkoval přihrávku navrátilce z olympiády, Davida Krejčího.

Minulé utkání bylo pro fanoušky Olomouce opravdu nádhernou podívanou. Do plecharény přijel Třinec, a to i s fanoušky. První třetina toho tolik nenabídla. Oba týmy si vyzkoušely akorát hru ve čtyřech, kdy byli současně vyloučeni za hrubost Olesz a Roman. Jinak se ale až do sirény hrálo bez branek.

Druhá perioda byla diametrálně odlišná. Nabídla dokonce deset dvouminutových trestů. Vyhecovanému průběhu tyto vyloučení odpovídaly, většina totiž byla za hrubost. Ovšem diváci mohli sledovat i jedno netradiční vyloučení, a to za nedovolenou výstroj Andreje Nestrašila.

Hanáci museli přesně dvě poslední minuty prostřední dvacetiminutovky hrát v oslabení. V něm se ale stal zásadní moment. Olomouc totiž neinkasovala, ba naopak dokázala sama skórovat. Postaral se o to obránce Jiří Ondrušek. “Byla to velmi kvalitní reakce, viděl odkrytou branku, střílel to tam. Byla to reakce na hru soupeře, velice dobře to přečetl a nám to hodně pomohlo,“ okomentoval gól trenér Moták.

⇒ Trenér Zdeněk Moták

Do poslední třetiny vstoupili domácí nabuzeni sladkým koncem předchozí části. Výsledek udělali už v úvodních deseti minutách. Silvester Kusko zvýšil na 2:0 v čase 05:00, Lukáš Nahodil pak o tři minuty a deset sekund později dal svou trefou zápasu výslednou podobu skóre.

Hanáci si tak připsali důležitou výhru v boji o předkolo. “Velice dobré utkání z naší strany. Minimálně po Novém roce nejlepší. Hráli jsme disciplinovaně, výkon jsme drželi na vysoké úrovni po celou dobu, což bylo důležité. Byla tady výborná atmosféra, i fanoušci si zaslouží část bodového zisku, shrnul šťastně zápas Moták.

To nejdůležitější o soupeři

Brnu se letos zrovna moc nedaří. Ještě stále nemá zajištěn ani postup do případného předkola, protože ho Karlovy Vary v posledních dvou zápasech společně s Olomoucí moou odsunout až na třinácté místo. Nyní jsou Jihomoravané na jedenácté pozici.

Přitom při pohledu na statistiky to vypadá, že letos Kometa nehraje zrovna špatně. 137 vstřelených branek a 156 inkasovaných patří k průměru ligy. Má hodně výher, které se ale zrodily až po prodloužení. Přesněji deset, což je po Pardubicích druhé největší číslo. Zajímavé taky je, že Kometa a Olomouc jsou dva nejméně trestané celky v lize.

Brněnští se utkali s Olomoucí zatím v letošním ročníku teprve dvakrát. Bohužel z toho byla v každém případě výhra pro Jihočechy. Ti si nejprve na domácím ledě s Hanáky poradili výsledkem 4:1 a následně je přehráli ještě i venku 2:0.

Hlavní trenér: Jiří Kalous
Hala (kapacita): Winning Group Arena (7700 diváků)
Poslední utkání: Výhra 4:3pp s Plzní

Statistiky obou týmů:

TELH 2021/2022
HC Kometa Brno – HC Olomouc

umístění v tabulce
137:156– 70 bodů
skóre a body
122:146 – 68 bodů
Peter Mueller 50 b (22+28)
nejproduktivnější hráč