Kohouti vyráží do Pardubic! Využijí trápení tamního Dynama?

Martin Vavruša, Tomáš Pavlica
O L O M O U C – Domácí zápasy se Hanákům nevydařily, z obou vyšli bodově naprázdno, ale nyní pojedou do Pardubic, aby se utkali s Dynamem. To figuruje v tabulce hned pod Kohouty avšak se ztrátou jedenácti bodů. Nezbývá mu tedy než bojovat s Karlovými Vary o předposlední místo. Oproti tomu Kohouti stále mají šanci proklouznout do play-off, ale po dvou porážkách v řadě potřebují bodovat co nejdříve. Jestli se jim to podaří už proti Pardubicím, se ukáže v pátek v 18:00.

V utkání s Hradcem Králové Kohouti drželi po dvaceti minutách vyrovnaný stav, poté už však jen inkasovali a prohráli 1:4. „Hradec byl lepší po celý zápas, ztráceli jsme v soubojích. Ve druhé třetině jsme možná měli několik šancí vyrovnat, ale nevyužili jsme je,“ mrzelo Romana Ráce.

⇒ Útočník Roman Rác

Po pěti zápasech, kdy se Hanákům dařily přesilové hry, se jim nepodařilo prosadit se ani v početní výhodě, jediný gól dali v oslabení.„Někdy to tam padá a někdy ne. Jestli se Hradec díval, jak to hrajeme, tak si to samozřejmě lépe hlídal. A taky je to vždycky o štěstí,“ přiznala olomoucká devětaosmdesátka.

Kohouti si tak opět o něco více zkomplikovali postup do play-off. Zápasů, které je potřeba ještě odehrát, ubývá a Olomouc ztrácí na desáté místo šest bodů „Tento víkend bude hodně důležitý a napoví další průběh. Buď budeme úspěšní a dotáhneme se blíž, nebo se budeme strachovat až do konce,“ tušil útočník třetí formace.

První utkání je čeká na ledě třináctých Pardubic, kde už letos jeden zápas odehráli a podlehli svému soupeři těsně 1:2. „V Pardubicích se vždy hraje dobře. Je to tam takové tradiční, na hokej chodí spousta lidí a vytvářejí dobrou atmosféru. Zápas bude mít dobrý náboj, protože jde o hodně jak jim, tak nám,“ těšil se šestadvacetiletý hráč.

Slovenský útočník se vrátil do sestavy před utkáním v Litvínově, aby nahradil zraněného Juraje Mikúše. Od té doby už odehrál tři utkání. „Hraje se mi dobře, snažím se užít si každý zápas a dát do toho všechno,“ řekl Roman Rác.

Z KABINY SOUPEŘE: Šestý brankář a nové vedení

Pardubice se od začátku letošní sezóny trápí, jdou od porážky k porážce a v tabulce mají jen jediný bod k dobru oproti posledním Karlovým Varům. Proto také tým sáhl k zásadním změnám: většinovým vlastníkem klubu se stalo město, do pozice generálního manažera byl jmenován Dušan Salfický a trenérem A týmu se stal Miloš Holaň.

I přes chatrné výkony Dynama si ze vzájemných zápasů odnesli Kohouti jen tři body za vítězství v prvním utkání. V Pardubicích podlehli těsně 1:2 a v druhém domácím utkání po nepovedené první třetině podlehli 2:4.

Nejvíce kanadských bodů z pardubického celku nasbíral obránce Nicholas Schaus, který čtyřikrát překonal soupeřova brankáře a šestadvacetkrát přihrál na gól svým spoluhráčům. Nejúspěšnějším střelcem je pak Petr Sýkora, který se trefil šestnáctkrát. Největší zmatek se odehrává v pardubické brance, kde se letos vystřídala už šestice maskovaných mužů. Sezónu začali Martin Růžička s osmnáctiletým Milanem Kloučkem, už na druhý zápas je ale v brance vystřídal Jakub Štěpánek. O pár kol později se pozice týmové jedničky ujal Brandon Maxwell, v polovině listopadu přišel na měsíční hostování Ondřej Kacetl a v současné chvíli v klubu chytá Jaroslav Hübl.

⇒ HC Dynamo Pardubice

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI:

Hlavní trenér: Miloš Holaň
Kapitán: Tomáš Rolinek
Hala (kapacita): Tipsport arena (10 194)
Poslední utkání: Prohra se Spartou 3:2

SOUPISKA Pardubic