Kohouti vyráží do Plzně. Jak si povedou proti tápající Škodovce?

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Po úspěšném utkání se Spartou čeká Kohouty další nevyzpytatelný soupeř. Plzni se sice letos zatím příliš nedaří, své protivníky ale dokáže pořádně potrápit. Kohouti mají si indiány v loňském kole v základní části vyrovnanou bilanci, dvakrát vyhráli, dvakrát prohráli. A právě z minulého roku chtějí tak trochu čerpat. Jak se bude zápas vyvíjet, zjistíte v pátek 23. září od 17:30.

V minulém roce Kohouti překvapili rozjetý Liberec a přerušili jako první jeho sérii výher. Letos se jim povedlo něco podobného se Spartou. Pražský tým v prvních čtyřech kolech pokaždé dokázal bodovat, jeho šňůra ale skončila právě utkáním s Olomoucí. V pátém utkání nejvyšší soutěže předvedli Hanáci výborný výkon. Nejen, že si tak napravili reputaci po nepovedeném zápase v Karlových Varech, především získali cenné body do tabulky. Pomůže Kohoutům vítězství nad Spartou i do dalších kol?

TÉMA UTKÁNÍ: Indiáni se připravují na vyřazovací boje Ligy mistrů

Plzeň letos nechybí v divácky atraktivní Lize mistrů. Indiáni v základní skupině narazili na norský Stavanger a slovenskou Nitru. V prvním utkání s Nory vyšili střelecky naprázdno a Stavangeru podlehli 0:3, v odvetě se však Plzni dařilo v gólové přestřelce lépe a slavila výhru 6:4. Na Nitru ale hledala recept marně. Slovákům nejprve podlehla těsně 1:2, na začátku září pak v odvetě 2:4.

Plzeň si nakonec dokázala vybojovat místo ve vyřazovacích bojích, jejím soupeřem bude už na začátku druhého podzimního měsíce švýcarský vicemistr HC Lugano. První zápas je na programu 4. října, odveta o týden později.

ŘEKL PŘED UTKÁNÍM: Martin Vyrůbalík

Kohoutům vyšel zápas se Spartou na výbornou. Ambicióznímu pražskému celku ve třetí třetině uskočili na rozdíl dvou gólů, a i když pak Sparta zásluhou zastupujícího kapitána Petra Vrány utkání ještě zdramatizovala, Hanáci se jako první z extraligových týmů radovali z porážky pražského „S“ během základní hrací doby. „Myslím, že je úplně jedno, jestli jsme byli první, druzí nebo třetí. Pro nás je důležité, že jsme vyhráli za tři body, i když to bylo strašně těžké utkání. Sparta byla takticky lepší, ale my jsme využívali příležitosti a ubojovali to,“ vrátil se k utkání Martin Vyrůbalík.

⇒ Obránce Martin Vyrůbalík

Po nepovedených zápasech s Litvínovem a Karlovými Vary se tak Olomoučtí znovu mají od čeho odrazit. „Byly bychom rádi, kdyby byly lepší začátky, ale jestli nám to pomůže, to ukáže čas. Další zápas se hraje v Plzni a čeká nás dlouhá cesta. Doufejme, že bude začátek lepší než ve Varech,“ věřil kapitán Hanáků.

V dalším kole čeká Hanáky cesta do Plzně. Právě indiáni byli posledním týmem, se kterým v minulém roce změřili síly. Kohouti totiž na Plzeňské narazili v play-off. V základní části navíc měli s modrobílým celkem vyrovnanou bilanci. Hanáci dvakrát vyhráli a dvakrát prohráli. „Říká se, že play-off je úplně jiná soutěž. Teď je teprve začátek a každý má dost sil a není třeba úplně rozehraný, takže zápasy budou jiné než v play-off. Známe se už ale nějaký rok. Loni jsme tak dokázali bodovat, tak proč ne letos,“ burcoval zkušený obránce.

Plzeň má i v letošním roce poměrně nabitý program, kromě zápasů Tipsport extraligy nastupují indiáni i do mezinárodních utkání v rámci CHL. A právě v Lize mistrů si zahrají play-off. Může Plzeň větší množství zápasů nějak ovlivnit? „To se teprve ukáže. Ne, že by jim začátek nevyšel, ale mají míň bodů než my. Jak jsou na tom, ukáže až zápas. Je potřeba se soustředit sami na sebe a dobře vstoupit do utkání, protože to nám poslední dva zápasy moc nevycházelo,“ přiznal bek nosící na dresu číslo 37.

Z KABINY SOUPEŘE: Indiáni se nenudili, dohrávali s úřadujícími mistry z Liberce

Po minulé sezóně skončilo hostování v Plzni útočníku Eriku Hrňovi, který se vrátil zpět do Třince. Oceláři se s indiány také domluvili na prodloužení hostování Jána Sýkory. Do Chomutova zamířili Lukáš Chalupa s Michalem Poletínem. Mário Bližňák neodolal nabídce úspěšného Liberce. Zahraniční angažmá, a to ve Vityazu Podolsk si vybral obránce Jakub Jeřábek, a také další z beků, Miroslav Kudroč, který zamířil do Innsbrucku.

Zpátky ke kořenům, tedy do Plzně, se vrátil Jakub Koreis. Plzeňský dres bude oblékat také produktivní Colton Yellow Horn ze Znojma. Z Vítkovic přišel obránce Peter Čerešňák, z Košic pak útočník Tomáš Hrnka. Góly si indiáni slibovali i od Davida Stacha, který patřil v minulém roce mezi hlavní postavy Kladna a nejproduktivnějšího útočníka WSM ligy v loňské sezóně vůbec. Stach však bude kvůli zranění Plzni až několik měsíců chybět.

⇒ HC Škoda Plzeň

Plzeň zatím se svými výkony spokojená být nemůže. Z dosud pěti odehraných utkání se z výhry radovala jen jednou. Hned na úvod indiáni těsně podlehli Ocelářům z Třince 1:2, pak ale nezvládli gólovou přestřelku s Chomutovem (4:6) a Kometou (3:6). V zápase se Zlínem si však Plzeňští částečně napravili reputaci, když Ševce přetlačili 2:1. Ve velmi vyrovnané dohrávce pak těsně podlehli i Liberci, a to jednobrankovým rozdílem 1:2.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI:

Hlavní trenér: Michal Straka
Kapitán: Ondřej Kratěna
Hala (kapacita): Home Monitoring Aréna (8 236)
Poslední utkání: Prohra s Libercem 1:2

SOUPISKA Plzně