Kohouti vyráží na východ Čech. Zvládnou zkrotit hradecké Lvy?

Lukáš Losleben
O L O M O U C – Hanáci se budou chtít po porážce s Třincem vrátit na vítěznou vlnu na půdě královéhradeckého Mountfieldu. Tento zápas také bude přímým soubojem o lepší výchozí pozici pro nadcházející vyřazovací boje, jelikož je mezi oběma týmy v tabulce pouhý jednobodový rozdíl. Utkání začíná v neděli 1. 3. 2020 v ČPP aréně v Hradci Králové.

Kohouti odehráli v posledním kole s Třincem na pohled velmi dobrý zápas. Oceláři ovšem po čtyřiceti minutách odskočili na dvoubrankový rozdíl, který se Olomouckým podařilo už jen ztenčit. „Nebyl to špatný zápas, ale bohužel to na body nestačilo. Rozhodla lepší koncovka Třince, který se svými šancemi naložil lépe než my," hodnotil průběh střetnutí útočník Vilém Burian.

⇒ Útočník Vilém Burian
Páteční utkání se obléklo do maskáčů. Stalo se totiž součástí projektu Army game, kterým vyvrcholila spolupráce olomouckých hokejistů a sedmé mechanizované brigády. Čestné buly pak vhodil válečný veterán Lukáš Hirka. „Bylo to pro nás speciální. Už ráno na rozbruslení se za námi přijeli vojáci vyfotit. Do zápasu jsme pak nastoupili ve armádním stylu dresů. Vzdal se hold vojákům, kteří následně sledovali náš souboj s Třincem. Myslím, že se tahle akce povedla a že si ji všichni užili," pochvaloval si olomoucký forvard.

Nyní čeká na Kohouty Hradec Králové. Vzhledem k vítězství brněnské Komety proti libereckým Tygrům je velmi pravděpodobné, že oba zítřejší soupeři budou bojovat o čtvrtfinále v předkole play-off. Dle hráče se čtyřiadvacítkou na zádech tomu bude odpovídat i zítřejší zápasové tempo. „Myslím, že od toho zapasu můžeme očekávat už takový play-offový hokej. Konec základní části se blíží a každý bude chtít získat co nejlepší pozici a dobře se naladit na vyřazovací boje," uzavřel.

To nejdůležitější o soupeři

Královéhradečtí se mohou pyšnit obrovským úspěchem. Klub z východu Čech se probojoval až do finále hokejové Ligy mistrů, v němž ho zastavila až švédská Frölunda, která se tak stala již čtyřnásobným šampiónem této soutěže. Přesto je však druhé místo v měření sil s předními celky evropského hokeje velice chvályhodné.

V extralize by měli Lvi vylepšit své samostatné nájezdy. Z posledních pěti utkání ztratili hned třikrát bonusový bod právě po této dovednostní soutěži. Ve zbývajících dvou střetnutích pak dokázali jednou zvítězit.

Poslední vzájemné utkání proti Východočechům skončilo vítězstvím 2:0 Uvidíme, zdali Olomoučtí dokáží tento výsledek zopakovat i na půdě soupeře.

Hlavní trenér:Tomáš Martinec, Vladimír Růžička
Hala (kapacita): ČPP Aréna (6 890 diváků)
Poslední utkání: Prohra 4:3 po samostatných nájezdech s Karlovými Vary

Srovnání výsledků:

HC Olomouc Mounfield HK
70 (9.) Body (umístění) 71 (7.)
Zbyněk Irgl (15+20) Nejproduktivnější hráč Radek Smoleňák (23+13)
Lukáš Nahodil (16) Nejlepší střelec Radek Smoleňák (23)
Jan Lukáš (91,21%)
Branislav Konrád (91,93%)%)