Kohouti znovu v reprezentaci! Dres dvacítky obléknou hned tři hráči

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Olomoucký A tým se v utkání s Karlovými Vary bude muset obejít bez nejmladších členů kádru. Ti totiž budou plnit reprezentační povinnosti. Trenér Karel Mlejnek si všiml trojice šikovných útočníků a do národního týmu pozval Tobiáše Handla, Daniela Ministra a Matěje Tomajka, pro kterého to bude reprezentační premiéra.

Trenéři reprezentační dvacítky si všimli výkonů olomouckých útočníků Tobiáše Handla, Daniela Ministra a Matěje Tomajka a nominovali je na přípravný kemp, který proběhne od 9. do 13. února ve Vyškově.

Tobiáš Handl, který už patří ke stálicím olomouckého áčka, je ostříleným reprezentantem. Urostlý útočník oblékl dres národního týmu do 16, 17 i 18 let. Ani pro Daniela Ministra není národní tým ničím neznámým. Osmnáctiletý forvard nastoupil za českou šestnáctku i sedmnáctku. „Do repre se rozhodně těším. Je to pro mě čest. A to, že jsou tam spoluhráči z klubu, je určitě fajn,“ řekl Daniel Ministr. Pro toho je letošní sezóna výjimečná i na klubové úrovni, poprvé totiž nastoupil za A tým. „Tenhle ročník je špatný v tom, že nemůžeme hrát. Rád bych hrál, jako všichni ostatní, ale bohužel s tím nemůžeme nic dělat. Za start v extralize jsem rozhodně rád. Užil jsem si to a vzal si z toho nějaké zkušenosti i motivaci dál se zlepšovat. Na dvacítce určitě naberu další zkušenosti,“ byl přesvědčený.

Pro Matěje Tomajka ale bude reprezentační dvacítka premiérou v národním týmu. Šikovný útočník v letošní sezóně zažil debut mezi dospělými a v šesti utkáních extraligy si připsal i asistenci. Teď ho čeká další životní zážitek. „Byl jsem docela překvapený a jsem rád, protože je to obrovská motivace. Bude to moje první reprezentační zkušenost, něco nového, takže se těším,“ přiznal s úsměvem.

Kromě tréninků naskočí čeští junioři také do zápasu. V rámci přípravy změří 11. února od 17:30 v přátelském utkání síly s reprezentační osmnáctkou.

České barvy by oblékl i Joshua James Mácha, talentovaného hokejistu, který už také nastoupil za olomoucké áčko, ale z nominace vyřadilo zranění.

Olomouc se může pyšnit velkým úspěchem, žádný z extraligových týmů totiž v reprezentační dvacítce nemá více zástupců.