Kohouty čeká domácí premiéra v novém ročníku. Přivítají Mladou Boleslav

Kristýna Nováková
O L O M O U C – Hanáci budou chtít v prvním domácím utkání nového extraligového ročníku navázat na výhru ve Vítkovicích. Jejich soupeřem bude Mladá Boleslav, které se vstup do sezóny nadmíru vydařil, doma si hravě poradila s Pardubicemi 4:1. Utkání začíná v neděli 15. 9. od 17 hodin na Zimním stadionu v Olomouci.

První utkání letošního ročníku extraligy odehráli Hanáci na ledě nedalekých Vítkovic. Utkání po 60 minutách skončilo nerozhodně 1:1, a tak o vítězi muselo rozhodnout až prodloužení, v němž výhru kohoutům trefil obránce David Škůrek. „Dva body jsou skvělé, ale první dvě třetiny od nás nebyly dobré. Hlavně ve druhé třetině jsme se dostali pod tlak, měli tam hodně šancí,“ hodnotil utkání útočník Vilém Burian, jenž si v zápase připsal jednu asistenci. „Braňo nás podržel a udržel nás v tom zápase. Třetí třetinu už jsme hráli líp a doufám, že si ten páteční konec přeneseme do nedělního zápasu. Tak bychom chtěli hrát,“ pokračoval.

⇒ Útočník Vilém Burian

Zápasy proti Vítkovicím mají lehký nádech derby, ostatně do Ostravy je to z Olomouce blízko. „Je to kousek, máme tady spoustu kluků, co z Ostravy pochází, takže pro ně to asi bylo vždycky speciální. Samozřejmě je příjemné, když cestujete jen kousek, je to hodina autem,“ prohodil forvard s číslem 24.

Díky nevelké vzdálenosti se do Ostravy vydala také spousta fanoušků Olomouce, kteří pro svůj tým vytvořili takřka domácí atmosféru. „Podporu jsme zaznamenali už od rozbruslení, kdy stála spousta fanoušků za plexisklem. Patří jim velký dík za to, že nás jezdí podporovat i takhle ven. Byla tam super atmosféra,“ pochvaloval si autor 62 extraligových branek.

V neděli Hanáci zažijí svou letošní premiéru v domácím stánku. Do Olomouce zavítá Mladá Boleslav, která v prvním kole smetla Pardubice 1:4. Středočeši přitom každý rok ukazují, že není radno je podcenit. „Myslím si, že se každý rok snaží vytvořit si silný kádr a udělat dobrý výsledek. Určitě je to nepříjemný soupeř. Vždycky hodně bruslili,“ analyzoval Burian. „Nám se na ně ale dařilo, vloni jsme je, myslím, čtyřikrát porazili. Doufám, že v tom budeme pokračovat a že zlepšíme ten výkon z pátku. Snad zůstanou všechny body doma,“ doufá rodák z Třebíče.

To nejdůležitější o soupeři:

Mladá Boleslav do nového extraligového ročníku vstoupila výborně. Na domácím ledě si hravě poradila s Dynamem Pardubice 4:1 a zapsala si tak první tři body do tabulky. Dobrý dojem zanechala zejména nová posila v podobě obránce Martina Ševce, jenž k výhře přispěl dvěma body. V létě klub rovnoměrně posiloval v útoku i obraně. Kromě již zmíněného Ševce přišli například Jan Stránský z Chomutova nebo David Cienciala z Třince. Na druhé straně se Bruslaři museli rozloučit s Janem Hanzlíkem, Dominikem Pacovským nebo Oldrichem Kotvanem.

V loňské sezóně se Olomouci proti Mladé Boleslavi dařilo a porazila Středočechy ve všech čtyřech utkáních (1:2, 3:2, 1:4 a 3:1). Největším postrachem mladoboleslavských byl v uplynulém ročníku Petr Strapáč, který Středočechy v předposledním vzájemném zápase srazil hattrickem. V plecharéně navíc Bruslaři dokázali Olomouc porazit naposledy 8. 10. 2017, kdy si z Hané odvezli výhru 1:3.

Hlavní trenéři: Radim Rulík a Pavel Patera
Hala (kapacita): ŠNOENERGO Aréna (4 200)
Poslední utkání: Výhra nad HC Dynamo Pardubice 4:1

Srovnání loňské sezóny:

HC Olomouc BK Mladá Boleslav
85 (6.) Body (umístění) 82 (8.)
Zbyněk Irgl (22+8) Nejproduktivnější hráč Michal Vondrka (17+24)
Zbyněk Irgl (22) Nejlepší střelec Michal Vondrka (17)
Jan Lukáš (92,32 %)
Branislav Konrád