Kohouty čeká druhý domácí duel v řadě. V plecharéně přivítají Litvínov

Lukáš Losleben
O L O M O U C – Po nedělní pauze se Hanáci opět chystají do akce. Do plecharény přijede v rámci dohrávky 44. kola Litvínov, proti kterému zatím v letošní sezóně neprohráli. Podaří se jim tuto sérii udržet? Úvodní buly padne v úterý 8. 2. v 18 hodin. Volný prodej vstupenek odstartuje na pokladnách ZS v 16:00.

Zápas s Motorem měli Hanáci velmi dobře rozehraný. V polovině druhé třetiny vedli už o dvě branky. Pak se ale podařilo hostům vyrovnat, a vynutit si tak prodloužení, kde rozhodl o druhém bodu pro Jihočechy Jan Štencel. „V naší nelehké situaci jsme hráli poměrně slušný hokej, při kterém jsme otočili na 3:1. Bohužel jsme tam udělali pár individuálních chyb, kdy jsme špatně přebrali hráče. Vážíme si každého bodu, ale je škoda, že jsme to neuhráli na tři nebo dva. I bod je ale dobrý. Je třeba se odrazit do dalších zápasů,“ hodnotil duel trenér Zdeněk Moták.

⇒ Trenér Zdeněk Moták

Během absence Branislava Konráda, jenž odcestoval se slovenským týmem na olympijské hry do Pekingu, se mezi tyče postavil Jan Lukáš. Z 32 střel jich pokryl 28, a připsal si tak 88,89% úspěšnost zákroků „Ač dostal ten první gól a možná to vypadalo, že je nervózní, tak potom chytal dobře. Chytil sólový únik Lukáši Pechovi a celkově tam měl velké množství kvalitních zásahů,“ chválil maskovaného muže sedmapadesátiletý kouč.

Kohouti se nyní musejí vypořádat s několika absencemi v sestavě. Kromě výše zmiňovaného Konráda chybí další velmi důležitý hráč týmu, který reprezentuje pod pěti kruhy, a to David Krejčí. Navíc trenéři nemohou počítat s Janem Bambulou či Lukášem Kucserou, kteří jsou na marodce. „Je to těžké, jelikož se nám v Plzni ještě nějací hráči zranili, takže to doplňujeme ještě kluky z Chance ligy a těmi, kteří se vrátili po nemoci. Například skladba první lajny byla tedy vypracována až na posledním tréninku před utkáním. Musíme si s tím ale poradit a jít zápas od zápasu. Nikdy se nevzdáme,“ avizoval před novináři Moták. Dalším testem, a to velmi důležitým, bude zítřejší utkání s Litvínovem.

To nejdůležitější o soupeři

Severočeši se v tabulce extraligy nachází na třináctém místě s 55 body. Tento fakt ovšem nemusí platit dlouho, jelikož dvanácté Karlovy Vary mají na kontě stejný bodový zisk a jedenáctí kohouti zatím zaznamenali o pouhý bod více. Duel na Hané tak může být jedním s klíčových směrem ke konečnému pořadí a následnému postupu či nepostupu do předkola play-off.

Z posledních pěti duelů dovedli svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky hned tři do nastaveného času. Dvakrát se z bonusového bodu radoval soupeř, potřetí už nikoliv. Výhra 4:3 proti Karlovým Varům zároveň přerušila šňůru pěti neúspěchů v řadě.

Nejproduktivnějším hráčem Chemiků je Kanaďan Giorgio Estephan, jenž do této chvíle nasbíral celkem 37 bodů za 15 branek a 22 asistencí. Hned za ním je pak Patrik Zdráhal, který si připsal o čtyři body méně, a to za 15 gólů a 18 přihrávek.

Hlavní trenér: Vladimír Růžička
Hala (kapacita): Zimní stadion Ivana Hlinky (5944)
Poslední utkání: Výhra 4:3 po prodloužení nad Karlovými Vary

Statistiky obou týmů:

TELH 2021/2022
HC Verva Litvínov – HC Olomouc

umístění v tabulce
121:140 – 55 bodů
skóre a body
101:125 – 56 bodů
Giorgio Estephan 37 b (17+29)
nejproduktivnější hráč