Kohouty čeká předehrávka ve Vítkovicích. Přeskočí Rideru v tabulce?

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Kohouti mají ve druhém říjnovém týdnu pořádně nabitý program. V rámci předehrávky patnáctého kola vyrazí na led vítkovické Ridery. Ostravskému týmu se v posledních zápasech lepí smůla na paty, přesto své soupeře umí pořádně potrápit. Hanáky tak nečeká nic jednoduchého. Parta kolem kapitána Vyrůbalíka má ale jediný cíl, a to tři body! Zda se to Olomouci podaří, můžete zjistit v úterý od 17:30. Utkání bude také živě přenášet ČT Sport.

Kohoutům se v posledních zápasech nedařilo tak, jak by chtěli. V pěti posledních utkáních nasbírali šest bodů, tříbodovou výhru by chtěli urvat už ve Vítkovicích. Co se ale musí změnit, aby si tři body připsali do tabulky právě Hanáci? „Viděl bych to ve vstřelených gólech. Už bychom to jako mančaft potřebovali a určitě bychom tím pomohli brankáři, kdybychom dokázali dát víc než dva góly za zápas. A pokud to nejde, musíme být schopní jednobrankový nebo dvoubrankový náskok ubránit,“ věděl František Skladaný.

Ani utkání s Mladou Boleslaví tři body na účet Hanáků nepřineslo. V bojovném zápase však rozhodovala i trocha štěstí. „Myslím, že to byl z jedné i z druhé strany podobný výkon, ze kterého oni vyšli vítězně. Rozhodně to ale nebyl výkon, který by diváka nebo nás potěšil a od kterého bychom se mohli odrážet do dalších zápasů. Pokud ale chceme brát body, musíme naše nasazení pořádně zlepšit,“ řekl rozhodně.

⇒ Útočník František Skladaný

Kohouty od Vítkovic dělí pouhé dva body, až do pátého místa je pak rozdíl pouze šestibodový. I když Hanákům momentálně patří jedenácté místo, na extraligovou tabulku se zatím příliš nesoustředí. „Sezóna je dlouhá a já nikdy nezažil tak jednotvárnou sezónu, aby celou sezónu všechno stejně vycházelo. Pevně věřím, že se to zase otočí a chytíme i střeleckou vlnu. Musíme každopádně zůstat u naší hry,“ velel slovenský útočník.

Ostravskému týmu se v posledních kolec příliš nedaří. Ridera čeká na výhru a body už čtyři kola, své soupeře ale umí pořádně potrápit. „Vítkovice jsou nepříjemný soupeř. Neustále bruslí, jsou v pohybu. Mají důraz kolem branky, a na to si musíme dávat pozor a být tam agresivnější, aby se nedostávali k odraženým pukům a dorážkám. Musíme se ale zaměřit na svůj výkon,“ dodal hokejista, který sbíral zkušenosti v české i slovenské extralize, ale také v zámoří.

Z KABINY SOUPEŘE: Vítkovicím se v posledních kolech lepí smůla na paty

Vítkovice zatím od začátku sezóny střídají výhry a prohry. V šesti utkáních se ostravský tým mohl radovat z výhry, v pěti, z toho ve čtyřech posledních, se však musel smířit s prohrou. Vítkovicím se v posledních kolech nedaří tak, jak by si představovaly. Nejprve podlehly extraligovému nováčkovi z Jihlavy 2:4, pak se museli smířit s prohrou i v souboji dvou modro-bílých týmů, když se proti Kometě prosadily jen jednou (1:5).

Dvakrát stejným výsledkem pak skončila poslední dvě kola. Ridera nejprve pořádně potrápila silnou Plzeň, před vlastními fanoušky ale na Škodovku nestačila a musela se smířit s prohrou 0:2. Prosadit se nedokázala ani na východě Čech a domů se po prohře 0:2 vrátila bez bodu.

Ve všech jedenácti utkáních dostal důvěru mezi třemi tyčemi Patrik Bartošák, který se může pyšnit 92,43% úspěšností. Produktivitu obránců vede s pěti body za dva góly a tři asistence Marek Hrbas, nejproduktivnějším útočníkem je pak zkušený David Květoň (6+2). Jen o bod méně za dva góly a čtyři asistence má na svém kontě Ondřej Roman. O třetí místo se s šesti body dělí Radoslav Tybor (4+2) a Jakub Lev (2+4).

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI

Hlavní trenér: Jakub Petr
Hala (kapacita): OSTRAVAR ARÉNA (10 109)
Poslední utkání: Prohra s Hradcem Králové 0:2