Kohouty čeká reparát. Na Hanou dorazí rychlonozí Energetici

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Kohouty čeká po jednodenní pauze další utkání s trápícím se týmem. Do Olomouce dorazí Karlovy Vary, které zatím marně hledají cestu z posledních příček. Hanákům se první utkání s Energetiky nepovedlo, a tak je o motivaci postaráno. Olomoučtí chtějí Karlovarským vrátit prohru a odrazit se do vyšších příček tabulky. Jak odveta mezi Kohouty a Karlovými Vary dopadne zjistíte v neděli od 17 hodin.

Kohoutům utkání s Pardubicemi vůbec nevyšlo. Až do poloviny zápasu se sice čekalo na první branku, puk pak ale ze sítě tahal Konrád. Dynamo pak přidalo druhý gól a i přes to, že Hanáci v závěru zápasu snížili náskok domácích, vyrovnat už nestihli. „Nehráli jsme to, co jsme si řekli před zápasem. Dá se říct, že jsme byli celý zápas horší. Měli jsme horší pohyb i souboje a od toho se to celé odvíjelo. Těžko se na tom utkání hledá něco pozitivního,“ řekl kriticky Jiří Ondrušek.

⇒ Obránce Jiří Ondrušek

Určitou výhodu měly domácí Pardubice, které vstupovaly do zápasu v roli slabšího z obou týmů. „Nemyslím si, že by neměly co ztratit. Ten zápas byl pro ně důležitý, ale stejně tak důležitý byl pro nás. Chtěli jsme se odtrhnout od poslední čtyřky, ale bohužel se to nepovedlo a spodní část tabulky se na nás dotáhla,“ mrzelo olomouckého obránce.

Že by hrálo svou roli určité podcenění, do té doby posledních, Pardubic, si ale Ondrušek nemyslí. „Podcenění určitě ne. Na ten zápas jsme se chystali, ale celkově nám nevyšel. Měli jsme spoustu zbytečných vyloučení a dvakrát jsme špatně střídali. To jsou chyby, za které si nezasloužíme vyhrát,“ uvědomoval si.

Kohouty dlouhodobě trápí nízká produktivita, v posledních dvou utkáních vstřelili pouhé tři góly. Přes hranici tří branek se Hanáci dostali v probíhajícím ročníku pouze dvakrát. „Řešíme to prakticky před každým zápasem i po něm. Zatím se to ale nelepší. Doufám, že přijde utkání, kdy nám tam napadají nějaké lacinější góly, jako třeba v Chomutově, zvedneme se a bude to zase lepší,“ doufal hráč, který i letos zůstal věrný číslu 23 na dresu.

Po jednodenní pauze čeká Olomouc střetnutí s dalším z týmů, který se pohybuje na posledních příčkách tabulky. Čerpat z utkání s Pardubicemi se ale před duelem s karlovarskou Energií příliš nedá. „Myslím, že Vary hrají trošku jiný styl. Mají mladé kluky, takže hodně bruslí a jsou nepříjemní. V pěti jedou dopředu i dozadu. Bude to hodně náročný zápas a bruslení bude základ,“ uvažoval. Právě velmi mladý tým Karlových Varů může být pro jejich soupeře výhodou. „Můžou mít trošku okýnka vzadu nebo v taktice, ale v bruslení mají rozhodně výhodu,“ poukázal na silnou stránku soupeře zkušený bek.

Kohouti se s Energetiky setkají letos už potřetí. Poprvé se oba týmy potkaly už na Dukla Cupu, který pořádala Jihlava. Bilance vzájemných střetnutí nahrává Karlovarským. Hanáci jim v přátelském utkání podlehli 1:2, v prvním extraligovém zápase pak těsně 1:3. „Hráli jsme už u nich, a také jsme se potkali v přípravě. Dá se říct, že oba zápasy byly podobné v tom, že nás přebruslili,“ vracel se k předchozím utkáním.

V sedmnáctém zápase se setkají dva týmy, které se v tabulce využívání přesilových her pohybují na posledních příčkách. Zatímco úspěšnost Energie je na 13,95 procentech, Kohouti se v početních výhodách trápí ještě o něco víc. V přesilovkách vstřelili jen osm branek a úspěšnost jen těsně překročila hranici dvanácti procent (12,12 %). „Jsou zápasy, kdy to tam napadá, a pak takové, kdy vůbec. Trénovali jsme to teď trochu víc, tak uvidíme, jestli se to zvedne,“ tvrdil olomoucký odchovanec.

Zajímavé utkání to bude zřejmě pro Františka Skladaného, který na západě Čech strávil sedm sezón, na olomouckém ledě se ale představí i dva hráči, kteří v minulosti oblékali dres Kohoutů. V čem vynikají Denis Kindl a Tomáš Rachůnek? „Dobře pracují s hokejkou a oba jsou šikovní bruslaři. Tomáš Rachůnek je dobrý i na přesilovky, takže to si musíme pohlídat,“ poukázal na kvality bývalých spoluhráčů.

Hanáci se v zápase s Energií chtějí vrátit zpět ke šňůře výher. Olomoucký tým se totiž zatím pohybuje na desátém místě, se kterým rozhodně není spokojený. „Samozřejmě, že víme, jak tabulka vypadá, zatím to ale o ničem nevypovídá. Málo bodů ztrácí ti za námi, ale také my na ty vepředu. Každým zápasem se to bude měnit a záleží jen na nás, jestli se nám povede udělat nějakou bodovou šňůru a posunout se nahoru nebo jestli budeme tam, kde jsme,“ dodala stálice olomoucké defenzivy.

Z KABINY SOUPEŘE: Mladý tým Energetiků se zatím výsledkově trápí

Energetikům se od začátku sezóny lepí pořádná smůla na paty. Karlovarští nezačali dobře a první tři zápasy nového ročníku prohráli, pak ale zaskočili právě Olomouc a slavili výhru 3:1. Po zápase s Hanáky ale přišla sedmizápasová šňůra proher. Pro mnohé pověrčivé smolná třináctka přinesla Energii štěstí. Právě ve třináctém kole totiž Karlovy Vary zvládly přestřelku se Zlínem a za výhru 7:4 si připsaly další tři cenné body. O dva zápasy později potrápili Karlovarští i Chomutov a po výhře v prodloužení 4:3 brali další dva body. V posledních dvou utkáních ale vyšli střelecky naprázdno a Liberci i Hradci Králové podlehli shodně 0:2.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI:

Hlavní trenér: Jan Tlačil
Kapitán: Václav Skuhravý
Hala (kapacita): KV Arena (6000)
Poslední utkání: Prohra s Hradcem Králové 0:2

SOUPISKA Karlových Varů
STATISTIKY Karlových Varů
ZMĚNY V KÁDRU Karlových Varů
ZÁPASY Karlových Varů

Držitelé průkazu ZTP/P, kteří se chystají na utkání s Vítkovicemi, musí svou účast nahlásit nejdříve 24 hodin před utkáním na email akreditace@hc-olomouc.cz. Na zápas pak mají vstup zdarma (na volný lístek).