Kultivujeme český hokej! Olomouc zřídí sektory pro fanoušky rozhodčích, bude se i zpívat Sweet Caroline

Redakce
O L O M O U C - Chodíte pravidelně na hokej a dokážete se vcítit do situace hlavních arbitrů? Tajně jim držíte palce, když zrovna obě mužstva spolu svádí těžko zkrotitelné boje? Je vám líto, když se na ně z ochozů chrlí jedna nadávka za druhou? Pokud ano, v Olomouci budete mít ideální příležitost české hokejové prostředí kultivovat. Od příští sezóny totiž bude v plecharéně zřízen sektor pro fanoušky hlavních, čarových i brankových arbitrů.

Rozhodčí jsou nedílnou součástí krásné hry, kterou tak všichni milujeme. Jejich úloha je však daleko složitější, než by se mnohým fanouškům mohlo zdát. A proto si muži v pruhovaném zaslouží náš největší obdiv, respekt a podporu!

Z pozice klubu HC Olomouc jejich snažení plně respektujeme a snažíme se jim maximálně vyjít vstříc, proto na domácích zápasech Mory v následujících sezónách bude zřízen sektor pro fanoušky rozhodčích.

Jelikož by rozhodčí měli být neutrálními protagonisty hokejových zápasů, rozhodli jsme se, že pro jejich fanoušky kompletně vyhradíme sektory B1 až B5, což je více než čtvrtina celkové kapacity stadionu. Fanoušci rozhodčích se tedy budou nacházet přesně mezi fanouškovskými tábory domácích a hostů.

Cena na daná místa bude jednotná a bude činit 899 Kč. Třetina této částky poputuje do klubové pokladny, zbylé dvě třetiny budou sloužit na proplacení cestovného, jídla, pití a zvláštních darů pro rozhodčí.

Zároveň zdůrazňujeme, že každý fanoušek, který si do sektorů B1 až B5 zakoupí vstupenky, je povinen na svém místě setrvat ještě minimálně dvacet minut po utkání.

Po každém duelu Tipsport extraligy 2023/2024 pojedou hokejisté domácího i hostujícího týmu poděkovat svým fanouškům, do šaten ale zamíří co nejrychleji to půjde. Jakmile rozhodčí vyplní zápis o utkání, bude následovat zlatý hřeb každého extraligového večera. Muži v pruhovaném si přijedou pod sektory B1 až B5 vychutnávat děkovačku.

Děkovačka bude probíhat následovně. Sudí zamávají publiku, hlasatel několikrát vyvolá jejich jména a pak bude puštěna ikonická skladba s názvem Sweet Caroline. Jakmile v refrénu zazní slovní spojení „Sweet Caroline“ a posléze „I´ve been inclined“, fanoušci jako jeden muž zakřičí ROZ-HOD-ČÍ.

Dále budeme s nejvyššími představiteli extraligových rozhodčích jednat o variantě, že po každém zápase bude v útrobách plecharény probíhat autogramiáda všech arbitrů. Informace o výsledku jednání nabídneme brzy.