Liberec nás přehrál úplně ve všem, byla to ostuda, smutní Jiří Ondrušek

David Jahoda
L I B E R E C – Olomouckým hokejistům se na ledě prvního celku barážové tabulky z Liberce nepodařilo uspět, čímž tak Kohouti prodloužili sérii porážek už na číslo čtyři. Hanáci navíc v prostředí Bílých Tygrů nevstřelili ani branku a naopak šestkrát inkasovali. Sen o extralize se tak pomalu rozplývá. „Musíme se zaměřit jen a jen na svoji hru, protože takhle se zbytek baráže určitě dohrát nedá,“ nabádá Jiří Ondrušek.

Po pátečním utkání, kdy se Kohouti v plecharéně proti Chomutovu prezentovali velmi sympatickým výkonem a tři body jim unikly jen těsně, se Hanáci vydali pod Ještěd na souboj s Bílými Tygry. Ti ve svém teritoriu však nedali Olomouckým žádnou šanci, domácí šelmy braly po jasné výhře 6:0 další tři body. Mora naopak počtvrté za sebou nezvítězila.

„Neměli jsme vůbec nic, Liberec nás přehrál úplně ve všem. Byla to ostuda, co jsme předvedli,“ truchlí olomoucký zadák Jiří Ondrušek, který se ohlédl za dalším špatným vstupem do utkání, který Kohouty už poněkolikáté připravil o dobrý výsledek.

„Myslím, že příčinu můžeme hledat ve špatném začátku. Na horkém ledě jako je tady v Liberci prohrávat po sedmi minutách o tři góly, to se potom těžko hledají síly. Domácí se uvolnili, dělali si pak, co chtěli, naopak my jsme byli zatuhlí a byli z toho v šoku. Dá se říct, že celý zápas měli Liberečtí pod kontrolou,“ konstatuje opora Mory.

⇒ Zadák Jiří Ondrušek

Olomouc musela již v předešlých třech zápasech soupeře dotahovat. Ani proti libereckým Tygrům vstup do utkání Hanákům vůbec nevyšel, po sedmi minutách svítilo na kostce skóre 3:0 pro Severočechy.

„Už poslední tři zápasy jsme si pokazili první třetinou. Před utkáním s Libercem jsme si zdůrazňovali, že musíme začít dobře a bez inkasovaného gólu, zkrátka hrát důsledně dozadu. Ale i v tomto zápase jsme to nezvládli, za chvíli to bylo 0:3, a to se pak těžko hraje,“ tvrdí muž s číslem dvacet tři.

Liberecká parta okolo kapitána Petra Nedvěda ukázala v zápase svou obrovskou sílu a také to, že je nevykolejil ani špatný začátek baráže. Tygři byli v zápase proti Kohoutům o třídu lepší a svého soupeře doslova rozsápali.

„Liberec nás přehrál ve všech faktorech hry, byli jsme naprosto bez šancí. Neřekl bych ale, že domácí hráli úplně nějak extra, to my jsme nezahráli vůbec nic z toho, co jsme si řekli. Nefungovala nám souhra, bruslení, pohyb, prostě nic,“ myslí si Ondrušek.

Moravané tak proti Liberci nebodovali ani napotřetí. Stejně jako v posledním vzájemném střetnutí, které se hrálo na Hané, ukázali Liberečtí, jak dokáží být produktivní.

„Doma jsme s nimi podle mě nezahráli špatně, udělali jsme však hloupé dvě chyby v první třetině. Nemyslím, že by nás Liberec v tom zápase přehrával, ale stejně jako dnes šance, které měl, na rozdíl od nás, proměnil,“ říká obránce, jenž si v baráži připsal dvě asistence.

⇒ Bílí Tygři Liberec

Z pohledu svěřenců trenérů Fialy a Tomajka se šance na postup do nejvyšší soutěže zase o něco ztenčily. Na postupové pozice schází Olomouci sedm bodů, ovšem naděje umírá poslední.

„Stále věříme, ale teď nemá žádnou cenu dívat se na tabulku. Musíme se zaměřit jen a jen na svoji hru, protože takhle se zbytek baráže určitě dohrát nedá. Prvně si musíme udělat pořádek v hlavách, abychom potom mohli jít z každého střetnutí se vztyčenou hlavou. Čeká nás totiž ještě pět velice těžkých zápasů,“ připomíná jeden z odchovanců olomoucké hokejové školy.

Zřejmě poslední možnost, jak udržet postupové naděje nad vodou, mají Kohouti v úterý, kdy v plecharéně vyzvou třetí Mladou Boleslav. „Šance samozřejmě ještě je. Proti Boleslavi musíme vyhrát, ani nechci uvažovat o tom, že bychom neuspěli. Bude potřeba se připravit hlavně psychicky, nesmíme dopustit, aby se tento výkon opakoval,“ burcuje jeden z tahounů.