Listopad začne Olomouc doma. Poprvé v sezóně vyzve karlovarskou Energii

Petr Martínek
O L O M O U C - Ačkoliv se hraje již druhá čtvrtina základní části Tipsport extraligy, s karlovarským soupeřem Hanáci odehrají první vzájemný duel sezóny teprve nyní. Olomouc se proti Karlovým Varům představí v úterý 1. listopadu od 18:00. Vstupenky si můžete obstarat online v síti Ticketportal.

Řekl před zápasem - Jan Tomajko

Olomouc vyhrála v minulém kole nad Spartou Praha 5:2. Přímo v O2 areně byla podpořena stovkami fanoušků, pro které klub vypravil speciální vlak. „Fantastická divácká kulisa, naši fanoušci nám připravili domácí prostředí. Kluky to motivovalo mnohem více než v jiných zápasech. Atmosféra byla úplně elektrizující a na hráče zapůsobila dobře,“ řekl hlavní trenér Jan Tomajko.

⇒ Hlavní trenér Jan Tomajko

Utkání přitom nezačalo dobře. Mora prohrávala 0:2, ale dokázala se vrátit a následně i vývoj otočit.„Týmový výkon rozhodl. Já bych řekl, že i to štěstí se k nám přiklonilo, protože celý zápas jsme předváděli konstantní výkon. Neměli jsme tam výkyvy a díky tomu jsme vyhráli. Všichni odvedli sto procent,“ chválil kouč.

Poslední dva venkovní duely tedy přinesly na olomoucké konto pět bodů a udržení průběžné čtvrté pozice v tabulce Tipsport extraligy. „Spokojenost tady panuje určitě. Myslím si, že je jedno, kde ty body získáme, jestli doma, nebo venku. Na obou frontách se snažíme hrát stejně, takže v tom není zas tak velký rozdíl. Na Spartě jsme se ale cítili jako doma, protože naše fanoušky bylo slyšet daleko víc,“ pokračoval lodivod olomoucké střídačky.

Olomouc se ale už chystá na Energii, se kterou ještě letos nehrála. „Je to těžký soupeř. Venku hraje výborně, neboť porazil Pardubice a Spartu. Vyhrává na hřištích soupeřů, kteří jsou vysoko v tabulce, takže to zase bude jiný zápas. Musíme se na to dobře nachystat,“ zakončil Jan Tomajko.

To nejdůležitější o soupeři

Po první čtvrtině soutěže se Energie drží ve středu tabulky, s 23 body jí patří 7. místo. Zpočátku sezóny se však Západočechům příliš nedařilo. Úvodní dva zápasy přinesly prohry, tři body do tabulky byly získány po vítězství u nejvzdálenějšího soupeře z Třince. Cenný byl i zisk dvou bodů po prodloužení na pražské Spartě, následovaný však zklamáním ze ztráty na chvostu hrajícího Litvínova.

Na ledě silných Pardubic Karlovy Vary vyhrály poměrem 4:2. Posledních pět odehraných utkání posunulo Energetiky tabulkou vzhůru. Osm z devíti bodů získal tým trenéra Bruka s Českými Budějovicemi, Libercem a Kladnem. Série úspěchů se zastavila proti rozjetému Brnu, se kterým však duel došel až do nájezdů. Vyhrát se Energii následně podařilo v Hradci Králové, avšak proti Třinci si připsala vysokou porážku 2:6.

Karlovy Vary musely v létě skousnout odchod několika hráčů, zvláště pak Jakuba Fleka, který zakotvil v Kometě. Těšit se ale mohly z příchodů Dávida Grígera, Tomáše Bartejse či Davida Kofroně. Produktivitu táhne s třinácti body kdysi olomoucký útočník Tomáš Rachůnek. Za ním následuje Petr Koblasa se sedmi góly a třemi asistencemi. Nejvytíženější hráč je Michal Plutnar s více než jednadvaceti minutami na utkání. Na koho se ještě spolehnout směrem do obrany? Na Ondřeje Dlapu, kterému patří v Radegast indexu TELH čtvrté místo.

Soupiska HC Energie Karlovy Vary

Brankáři: Štěpán Lukeš, Vladislav Habal, Adam Dybal.

Obránci: Tomáš Bartejs, David Bernad, Ondřej Dlapa, Tomáš Havlín, Matteo Kočí, Filip Krajčík, Dalimil Mikyska, Michal Plutnar, Tadeáš Tůma, Lukáš Pulpán, Martin Rohan.

Útočníci: Ondřej Beránek, Jiří Černoch, Dávid Gríger, Jan Hladonik, Vít Jiskra, David Kofroň, Petr Koblasa, Tomáš Rachůnek, Tomáš Redlich, Martin Kohout, Daniel Kružík, Robin Sapoušek, Martin Osmík, Tomáš Vondráček, Otakar Šik, Matěj Zadražil.

Hlavní trenér: David Bruk
Hala (kapacita): KV Arena (5 874)
Poslední utkání: Prohra 2:6 s Třincem