Lukáš Klimek: Gól mě potěšil. Škoda jen, že to nakonec bylo k ničemu

Lukáš Losleben, Jakub Škoda
O L O M O U C – Proti Mladé Boleslavi vstřelil svoji první branku v letošním ročníku, a nastartoval tak honbu za vyrovnáním. Přesto však LUKÁŠ KLIMEK spokojen být nemohl. Středočechům se totiž nakonec i přes srdnatý výkon kohoutů ve třetí dvacetiminutovce povedlo dotáhnout utkání do vítězného konce.

Po dvou třetinách svítil na tabulích v plecharéně stav 1:3. Ve třetí dvacetiminutovce se kohouti zvedli a bleskově vyrovnali. Konečné slovo měl ovšem nakonec mladoboleslavský Maris Bičevskis, který necelé tři minuty po třetím olomouckém gólu zajistil svému týmu opětovné vedení, a nakonec i tříbodové vítězství. „Čtyřicet minut nebylo z naší strany ideálních. O přestávce před třetí třetinou jsme si k tomu něco řekli, což se pak i projevilo, jelikož jsme dali dva góly. Škoda, že ten zápas nedošel alespoň do prodloužení. Měli jsme to sehrát chytřeji,“ hodnotil duel útočník Lukáš Klimek

⇒ Útočník Lukáš Klimek

Právě gólu Bičevskise hráč s číslem 61 na zádech nejvíce litoval. Padl totiž ve chvíli, kdy byl olomoucký tým nakopnutý dvěma slepenými brankami, které v ochozech odstartovaly vlnu nadšení. „Mrzí nás to, byla to chyba. Nepovedlo se nám vyhodit a oni se dostávali k dorážkám. Těžko říct, proč se tak stalo. Místo toho, abychom využili nabité euforie ze srovnání, tak je necháme převzít iniciativu,“ komentoval s hořkostí v hlase inkriminovaný moment.

„Měli jsme hrát pořád stejně. Byli jsme silní na puku a měli jsme tlak. Škoda, že se nám to nepovedlo přetavit ve vedoucí gól,“ dodal následně.

Utkání ale přineslo útočníkovi, jenž působí na Hané třetím rokem, přeci jen určité pozitivum. Proti bruslařům totiž vstřelil svůj první gól v letošní sezóně. „V té chvíli mě to určitě potěšilo a upřímně mi spadl kámen ze srdce (úsměv). Snížili jsme na 2:3 a pomohlo nám to se do toho zápasu vrátit. Když se na to ale podívám nyní, tak to bylo vlastně k ničemu, jelikož se nám to nepovedlo dotáhnout do vítězného konce,“ popisoval své smíšené pocity.

„Já jsem to dorážel, tam ještě hrála roli soupeřova hokejka. Byl jsem ve správný čas na správném místě,“ řekl vzápětí k samotné trefě.

Rozdíl mezi posledními dvěma Klimkovými brankami činí neuvěřitelných deset měsíců. Naposledy se radoval z gólu v únoru letošního roku, kdy pomohl k vítězství nad Litvínovem. Nutno podotknout, že tato mezera byla způsobena převážně z důvodu dlouhodobého zranění. „To už je deset? (smích) Já už se snažil na to nemyslet. Teď je to ovšem za mnou, začíná druhá polovina sezóny, a já doufám, že mi to tam začne padat více,“ uvedl.

Kohouti i nadále zůstávají na devátém místě extraligové tabulky. Zároveň jsou ovšem pouhý jediný bod od místa dvanáctého. Každý bod je tedy nyní opravdu důležitý. „Jsme si vědomi, jak ta tabulka vypadá. Musíme zase sbírat body, jelikož je to v tom středu hodně našlapané. Chceme se vrátit tam, kde jsme byli na začátku sezóny,“ uzavřel Lukáš Klimek.