Lvy střídají Tygři. Hanáci přivítají v plecharéně Liberec

Lukáš Losleben
O L O M O U C – Poté, co kohouti nestačili na královéhradecké lvy, je čeká v domácím prostředí souboj s dalšími šelmami. Na Hanou totiž zavítají liberečtí Bílí Tygři. Podaří se olomouckým hokejistům navázat na poslední vzájemný duel, ve kterém se jim podařilo Severočechy porazit? Utkání začíná v neděli 26.9. v 17 hodin. Nákup vstupenek můžete provést online v síti Ticketportal. Taktéž je bude možné zakoupit od zítřejších 15 hodin na pokladně zimního stadionu.

Řekl před zápasem: Lukáš Klimek

Utkání proti Mountfieldu bylo dlouho vyrovnané. O třech bodech pro Hradec Králové rozhodl ve třetí třetině Jérémie Blain. „Je škoda, že jsme neurvali alespoň bod, jelikož šance jsme měli. Musíme se z toho poučit do dalších zápasů,“ hodnotil průběh včerejšího duelu útočník Lukáš Klimek.

⇒ Útočník Lukáš Klimek

Klíčovým faktorem střetnutí s Východočechy byly přesilové hry. Kohouti ani jednu nabídnou příležitost nevyužili, a navíc během početní výhody sami inkasovali. „Přesilovky od nás nebyly dobré. Po zápase jsme si říkali, že musíme víc střílet, což jsme dnes i potrénovali. Snad se to zlepší,“ doufá hráč s číslem 61 na zádech.

Nyní na kohouty čeká souboj s Libercem, jenž každoročně okupuje přední příčky extraligové tabulky. „Bude to hodně podobné utkání jako s Hradcem. Jsou hodně pohybliví a sehraní. Potřebujeme se na ně dobře připravit a věřím, že se nám podaří zvítězit,“ dodal Klimek odhodlaně.

Zápas s Bílými Tygry bude třetím v řadě, který Hanáci odehrají na domácím kluzišti. Cíle olomouckých hokejistů jsou tedy jasné. „Jdeme stále zápas od zápasu s tím, že pokaždé chceme získat co nejvíce bodů. Včera se nám to sice nepodařilo, nicméně budeme doma hrát ještě další dvě utkání, kde nás fanoušci poženou dopředu, přičemž my jim to budeme chtít vrátit,“ uzavřel člen druhé formace kohoutů.

To nejdůležitější o soupeři:

V minulé sezóně skončili Tygři těsně pod vrcholem. Svěřenci trenéra Patrika Augusty postoupili do finále přes Mountfield HK a Spartu, avšak na třinecké Oceláře byli nakonec krátcí. Před letošním ročníkem pak prošel kádr vicemistrů řadou změn. Z týmu odešli například dva důležití útočníci - Michal Bulíř se stěhoval do Plzně, Radan Lenc pak do ruského Chabarovsku. Klub dále například opustil Ronald Knot (Nižněkamsk), Adam Musil (Pardubice) či Radovan Pavlík (Kometa Brno).

Liberec zareagoval na tyto odchody několika zajímavými posilami. Z Brna přišel Jakub Klepiš, ze švédského Oskarshamnu Jan Ordoš, z finské SaiPy Tomáš Záborský a z Bánské Bystricy Martin Faško-Rudáš. Obranné řady pak vyztužil Kanaďan T. J. Melancon či Slovák Michal Ivan.

Z prvních šesti kol mají Liberečtí bilanci tří vítězství a stejného počtu porážek. Nejprve na svém ledě porazili Mountfield HK tím nejtěsnějším možným rozdílem 1:0, načež nestačili na Litvínov, kterému podlehli 3:2 po nájezdech. Poté ovšem přišel reparát v podobě dvou vítězných duelů, a to proti Karlovým Varům (3:2) a Kladnu (3:2). V posledních dvou střetnutích se ovšem Tygrům tolik nedařilo, jelikož prohráli jak s Mladou Boleslaví (2:1), tak v nastaveném čase se Zlínem (3:4).

Hlavní trenér: Patrik Augusta
Hala (kapacita): Home Credit Arena (7 500 diváků)
Poslední utkání: Prohra 3:4 v prodloužení se Zlínem

Zimní stadion (dále jen ZS) lze navštívit jen při splnění alespoň jedné z níže uvedených podmínek:

1) Návštěvník absolvoval nejdéle před 7 dny RT-PCR vyšetření na přítomnost viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem, a tento výsledek při vstupu na ZS předložil ke kontrole oprávněnému zástupci vedoucího provozu ZS.

2) Návštěvník absolvoval nejdéle před 72 hodinami POC test na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem, a tento výsledek při vstupu na ZS předložil ke kontrole oprávněnému zástupci vedoucího provozu ZS.

3) Návštěvník byl očkován proti onemocnění covid-19 a doloží národním certifikátem o provedeném očkování nebo národním certifikátem o dokončeném očkování, že u očkování uplynulo od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu podle souhrnu údajů o léčivém přípravku (dále jen „SPC“) nejméně 14 dní, nebo od aplikace dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC nejméně 14 dní.

4) Návštěvník prodělal laboratorně potvrzené onemocnění covid-19, uplynula u něj doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a od prvního pozitivního POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 180 dní.

Při vstupu na ZS a při pobytu v něm je návštěvník povinen nosit ochranu dýchacích cest (úst a nosu), která je daná aktuálními opatřeními vlády a ministerstva zdravotnictví.

Statistiky obou týmů:

TELH 2021/2022
Bílí Tygři Liberec – HC Olomouc

umístění v tabulce
13:13 – 11 bodů
skóre a body
14:13 – 7 bodů
Tomáš Filippi 6 b (3+3)
nejproduktivnější hráč
David Krejčí 7b (6+1)
Tomáš Filippi – 3 branky
nejlepší střelec