Má branka padla zásluhou všech hráčů na ledě, celkově se ale musíme zlepšit, ví Tomáš Černý

Daniel Fekets
O L O M O U C - Oba přípravné zápasy s Vítkovicemi byly maximálně vyrovnané. Ostravané ale i tentokrát odešli spokojenější, neboť v závěrečných sekundách třetí třetiny proměnil brejkovou situaci Robert Flick, který Jana Lukáše překonal hned dvakrát v utkání. O jedinou branku Olomouce se postaral Tomáš Černý. Vítkovice uspěly těsně 2:1.

První třetina moc gólových šancí nenabídla. V té největší olomoucké se ocitl talentovaný obránce Šimon Groch, jehož střelu srazili obránci Vítkovic nad horní tyč. Poprvé se skóre měnilo ve 26. minutě, to Kanaďan Flick uspěl v samostatném úniku. Vyrovnání se dostavilo brzy poté, když prudkou střelu z pravého kruhu vyslal Tomáš Černý. „Vojta Tomeček mi to z rohu kluziště pěkně přihrál přímo na hokejku. Já jsem už nic nevymýšlel. Před bránou někdo z našich clonil, takže má branka je zásluhou všech hráčů na ledě,“ popsal autor gólu.

⇒ Obránce Tomáš Černý

Další branka už sice ve druhé části nepadla, ale o příležitosti rozhodně nebyla nouze. „Druhá třetina byla určitě lepší. Měli jsme hodně šancí, ale bohužel, koncovku jsme měli špatnou. Kdybychom druhou branku dali my, tak bychom tady už vyhráli,“ komentoval Černý. Po pauze se tempo hry zase trochu uklidnilo. Oba týmy se soustředily na defenzívu. Hanáci měli necelé čtyři minuty před koncem třetího dějství příležitost přesilovky pěti proti třem, která ale záhy po faulu Jana Bambuly skončila.

Ve chvíli, kdy padl rozhodující gól, se už hrálo v pěti hráčích na obou stranách. Robert Flick se podruhé v utkání dostal do brejku a podruhé v něm také uspěl. Pro Hanáky to byl velmi trpký konec. „Udělali jsme dvě velké chyby, kvůli kterým jsme zápas prohráli. Výsledek 1:2 je jasný. Vítkovice daly o branku více, proto jsme na výhru pomýšlet nemohli,“ řekl čtyřiadvacetiletý zadák.

„Pořád prohrávat samozřejmě není pěkné, ale je třeba se z toho co nejrychleji poučit. Liga začíná už vlastně za pár dnů, takže musíme zabrat. Rozhodně do ní nechceme vstoupit špatně, protože v dalších kolech by se to nedohánělo snadno. Potřebujeme se dostat na vítěznou vlnu. Jak? Musíme začít dělat, co máme a zároveň dodržovat systém,“ doplnil.

Už ve čtvrtek odehrají kohouti další přípravné utkání, znovu po týdnu vyzvou brněnskou Kometu. Tomáš Černý nastínil, na co se svěřenci Zdeňka Motáka a Jana Tomajka zaměřují v těchto dnech nejvíce: „Hlavně na obranné pásmo, aby nám to všechno bylo jasné. Zezadu to musíme mít pořádně zajištěné, to bude základ úspěchu. A další věcí je produktivita. Potřebujeme dávat více branek, to bez debat.“

Olomoucký obránce se ještě pár větami vrátil k nejnovější akvizici Hanáků. V pondělí se totiž byl útočník David Krejčí poprvé seznámit se svými novými spoluhráči. „Je to velká věc. Od Davida se mnoho věcí můžeme naučit. On nás posílí nejen na ledě, ale také po této stránce. Když nám bude chtít něco říct, tak je třeba jej poslechnout, protože on má zkušeností na rozdávání. Musíme ale pracovat všichni, bez toho to nepůjde,“ připomněl Černý.