Málo jsme se tlačili do koncovky, hledal příčinu porážky Tomáš Mikúš

Martin Vavruša
O L O M O U C – Do utkání s Plzní naskočili Kohouti skvěle, od začátku svého soupeře přehrávali a vypracovali si řadu příležitostí. Byli to ale hosté, kdo dal branku a v podobném duchu se nesl i zbytek zápasu. Mora se zmohla jen na dvě branky, na tu druhou nahrával navrátilec do sestavy Tomáš Mikúš. „Už v době reprezentační pauzy jsem se cítil líp a s trenéry jsme se tak domluvili, že po jejím skončení nastoupím,“ komentoval poslední týdny olomoucký útočník.

V pátek odehráli Kohouti na domácím ledě utkání s Plzní, ale to jim nevyšlo právě podle představ a podlehli svému soupeři 2:5. „Těžko se to hodnotí, nezačali jsme ani zdaleka tak jak jsme chtěli. Dostali jsme rychlé góly a pak už se hraje těžko, když máte dohánět dvoubrankový náskok. Neplnili jsme, to co jsme chtěli a ani ve zbytku zápasu se nám nedařilo ztrátu dohnat,“ mrzelo Tomáše Mikúše.

Do zápasu přitom Olomouc vstoupila výrazně lépe, nepouštěla soupeře do vážnějších šancí a sama si vytvářela slibné gólové příležitosti. „Asi jsme se málo tlačili do koncovky. Hokej se nehraje po rozích ani na držení puku, takže do příštích zápasů se musíme určitě více cpát do brány,“ věděl hráč, který obléká dres s číslem třináct.

⇒ Útočník Tomáš Mikúš

Na druhé straně Plzeň si za zápas připsala jen čtrnáct střel, i tak se jí ale podařilo prosadit se hned pětkrát. „Z toho mála, co měli, se jim podařilo vytěžit maximum. Musím pochválit soupeře, že měl dobře zajištěnou obranu, hrálo se proti nim těžko, ale hlavně proměnili své šance, byli efektivnější,“ odtušil olomoucký útočník.

Tomáš Mikúš se do sestavy vrátil po téměř dvou měsících a svůj návrat oslavil nahrávkou na druhý olomoucký gól. „Po buly zůstal na levém kruhu volný puk, tak jsem ho sebral a využil prostoru, který mi poskytli soupeřovi beci, abych zajel za bránu, odkud jsem viděl, že se František Skladaný dobře tlačí do branky, což je to, co bychom chtěli hrát. Zkusil jsem to tam poslat a odrazilo se to za Machovského, takže tohle je ta cesta, kterou bychom se měli dát. Aspoň nám to tak vyšlo a vykřesali jsme malou jiskru naděje, i když to nestačilo,“ vracel se k brance na 2:4 rodák ze slovenské Skalice.

Poslední utkání, do kterého slovenský hráč naskočil, bylo čtvrté kolo v Karlových Varech, vynechal tak rovnou čtvrtinu sezóny. „Už v době reprezentační přestávky jsem se cítil líp, a tak jsme se s trenéry domluvili, že po jejím skončení nastoupím. Před zápasem jsem byl odpočatý a měl jsem chuť hrát, s tím jsem spokojený, ale mrzí mě, že jsme nevyhráli a ten můj návrat nebyl radostnější,“ uzavřel Tomáš Mikúš.