Mám z toho dobrý pocit, v kabině je pohoda, svěřil se Tomáš Rachůnek

Karolina Martinková
O L O M O U C – První trénink na olomouckém ledě má za sebou nejnovější posila Kohoutů, Tomáš Rachůnek. Ten do Olomouce přichází z kádru Slovanu Bratislava, účastníka KHL. Zlínský rodák se na novou příležitost těší a pochvaluje si atmosféru v kabině, ačkoliv se tým kvůli nepříznivému počasí nesešel v plném počtu. „Vládne tu bojovná nálada a kluci se hokejem baví,“ spokojeně hlásí mladý útočník.

Jaké máte pocity z prvního tréninku?
Zatím jsme se tady nesešli všichni kvůli špatnému počasí, takže uvidíme jak to bude vypadat, až tu bude celý tým. Ale zatím z toho mám pocity dobré, v kabině je pohoda a bojovná nálada. Jde také vidět, že kluci mají z hry radost a že se jim daří.

⇒ Útočník Tomáš Rachůnek

Sezónu jste začal v KHL (Metallurg Novokuzněck, později Slovan Bratislava), proč vám tato angažmá nevyšla?
Trochu jsem s tím počítal, protože jsem v těch týmech figuroval spíše v zadních lajnách. Kluby KHL si nebudou držet zahraniční hráče (ruské kluby mají limit 5 cizinců – pozn. redakce), kteří prakticky nehrají. Proto jsem to celkem čekal.

V čem vidíte hlavní rozdíly mezi KHL a českou extraligou?
V KHL hraje hodně hokejistů, kteří mají zkušenosti z NHL nebo švédských a finských lig, takže hra má hodně vysokou úroveň. Hodně se tam bruslí a je to rychlé, týmy navíc velice dobře brání. V Česku podle mě vzniká více mezer ve hře, ale zase bych řekl, že jsou tady hráči chytřejší.

Olomouc má hodně široký kádr, o místo v sestavě se tedy musí pořád bojovat. Jak to vnímáte?
Všude, kam dojedete, musíte bojovat o místo, to pro nikoho není žádná novinka. Nikdy to ani jinak nebude, pokud nejste Jágr (směje se).

S extraligou už zkušenosti máte, je to pro vás výhoda?
Hrál jsem skoro tři sezóny za Spartu Praha, takže vím, co mám od extraligy očekávat. Těším se na to.

V pražském Lvu jste hrával s Jakubem Mataiem, už se tedy znáte. Je to příjemné, nejít do zcela neznámého prostředí?
Poznám tady víc kluků, třeba i Rosťu Marosze a Kubu Hermana, proto je to jednodušší, že jsou tu známé tváře a nejdu úplně do neznáma.

Jste zlínský rodák, domů to tedy máte blízko. Je i to jedním z důvodů, proč jste podepsal s Olomoucí?
Samozřejmě, to pro mě hrálo hodně velkou roli. Teď to mám tři čtvrtě hodiny domů, ani to ne. Jsem rád, že můžu jezdit domů a být momentálně blízko rodině.