Máme sílu hrát s každým soupeřem, říká Tomáš Valenta

Lukáš Losleben
O L O M O U C – Kohouti svedli v rámci 33. kola Tipsport extraligy souboj s plzeňskou Škodovkou. Utkání nakonec dospělo do samostatných nájezdů, ve kterých byl šťastnější klub ze západu Čech. Velký podíl na vyrovnávací trefě, která poslala zápas do prodloužení, měl obránce Tomáš Valenta, jehož střelu od modré čáry tečoval do sítě hostí Jan Káňa.

Utkání s Plzní nabídlo velmi vyrovnanou partii. Rozhodovat musely až samostatné nájezdy, ve kterých nakonec Západočeši brali bod navíc. „Byl to boj. Celkově se to hodnotí vždy špatně, když se prohraje. Předvedli jsme svým způsobem dobrý výkon, nicméně máme stále co zlepšovat," hodnotil střetnutí obránce Kohoutů Tomáš Valenta.

⇒ Obránce Tomáš Valenta

On sám měl velký podíl na vyrovnávacím gólu, který nakonec poslal utkání do prodloužení. „Feri (František Skladaný, pozn. autora) mi to dal dobře na osu a já jsem, jak se říká, zavřel oči, přičemž Honza Káňa to skvěle tečoval. Musím ale říct, že pokud přispěji do zápasu nějakým bodem, tak většinou prohrajeme. Doufám tedy, že příště nebudu bodovat a vyhrajeme" (smích), popsal brankovou situaci.

Rodák ze Zlína se ale snažil na těsné porážce hledat pozitiva. „Když budeme sbírat v každém zápase bod, půjde naše sebevědomí nahoru. Co se týče průběhu zápasu, tak i když jsme prohráli, bylo vidět, že máme na to hrát s každým soupeřem. To by pro nás, jakožto hráče, mohla být vzpruha do dalších zápasů," dodal.

Plzeňské táhla opět převážně první formace vedená nejproduktivnějším hráčem Tipsport extraligy, Milanem Gulašem. Speciální pozornost ale Olomoučtí tomuto útočníkovi nevěnovali. „V každém týmu je hráč, který vyčnívá. Určitě jsme si něco řekli, nicméně hokej je kolektivní sport a já myslím, že týmově jsme jsme to zvládli na jedničku," uzavřel Tomáš Valenta.