Máme to pořád ve svých rukou. Musíme to nějak umlátit, ví Jan Eberle

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Kohouti zvládli poslední utkání před olympijskou pauzou na jedničku. V gólové přetahované s pardubickým Dynamem dvakrát během prvních 40 minut vedli, hosté ale pokaždé dokázali srovnat krok. Rozhodnout nakonec musely až poslední minuty důležitého zápasu. Potřetí do vedení poslal Hanáky Strapáč, definitivní tečku za utkáním pak pátým gólem udělal Irgl. Výraznou postavou zápasu byl však Jan Eberle, který nahrával na tři z pěti branek.

Poslední utkání před olympijskou přestávkou se proměnilo v nefalšovanou gólovou přestřelku. Kohouti dvakrát vedli, Dynamo ale pokaždé dokázalo náskok Hanáků smazat. Až v posledních minutách tak domácí dvěma góly definitivně rozhodli o tom, že důležité tři body zůstanou na Hané. „Bylo to hodně vyrovnané. Jsme u sebe blízko v tabulce, takže to bylo důležitý zápas a jsme rádi, že jsme to nakonec umlátili na naši stranu, “ oddechl si Jan Eberle.

Kohouti i hostující Dynamo měli o motivaci postaráno. Oba týmy zatím bojují o jistotu play-off či předkola a ve velmi vyrovnané tabulce se počítá každý bod. „Oba týmy víme, o co jde. Oni hrají o šestku a vlastně i o desítku a my taky. Navíc se blíží konec sezóny, takže o to více je to vyhrocené, “ tvrdil olomoucký útočník.

Velmi důležitou roli odehrála v utkání první pětka Kohoutů. Ta se podepsala pod tři z pěti gólů. A Jan Eberle své spoluhráče velmi chválí. „Hrajeme ve stejné lajně víceméně už asi od listopadu a myslím, že si vyhovíme. Dřív nám tam možná tolik gólů nepadalo, teď naštěstí padá. Jsem rád, že jsme společně vyhráli, “ měl jasno.

Právě olomoucká patnáctka si v duelu s Východočechy připsala hned tři asistence. Mohla tak být spokojená nejen s výhrou, ale také s vlastním výkonem. „Spokojený jsem, ale hlavně z vítězství. Měli jsme teď nějakou krizi a potřebovali jsme vyhrát jako sůl. Když se podaří, že to tam občas takhle spadne, je člověk taky spokojený, “ usmíval se forvard, který sbíral zkušenosti i v zámořské WHL v týmu Seattle Thunderbirds.

Hanáci se s Pardubicemi dlouho přetahovali o body, dvanáct minut před koncem však poslal Olomouc potřetí do vedení Strapáč. Pardubice ale zariskovaly a zkusily to bez brankáře, definitivní tečku za zápasem tak udělal až gól Zbyňka Irgla patnáct vteřin před koncem. „Každý gól byl důležitý. Přelévalo se to a chvilku jsme vedli my, chvilku oni. Zbyňa (Zbyněk Irgl) pak dal ale pojišťovací gól a byla to paráda, “ tvrdila olomoucká patnáctka.

Olomouc tak ukončila smolnou šňůru tří proher a do reprezentační přestávky může jít s čistou hlavou. „Určitě by nebylo příjemné jít do pauzy se čtyřmi prohrami. Měli jsme navíc nahráno z předchozí čtvrtiny, takže jsme mohli být relativně v klidu. Pořád máme ve svých rukách, jestli skončíme v šestce nebo v desítce nebo v play-out. Musíme to nějak umlátit, “ dodal.