Mario Cartelli se rozhodl ukončit hráčskou kariéru a přesouvá se do vedení klubu

O L O M O U C – Obránce Mario Cartelli, který výraznou měrou pomohl Kohoutům k návratu do extraligy, se po dlouhém rozmýšlení rozhodl ve 34 letech ukončit svou bohatou hráčskou kariéru. Od hokeje ale přesto nebude mít Cartelli daleko, přesouvá se totiž do vedení olomouckého klubu. „Na ledě už to nezvládám,“ prozradil Mario Cartelli, že ho k definitivnímu rozhodnutí dohnaly zdravotní potíže.

Obránce Mario Cartelli uzavřel jednu velkou životní kapitolu, hokeji totiž kvůli zdravotním potížím řekl sbohem. Borec s italskými kořeny tak ke svým 583 zápasům v nejvyšší české soutěži už žádný další zářez nepřidá. Jako poslední utkání kariéry Maria Cartelliho se tak zapíše barážový duel proti Mladé Boleslavi, ve kterém Mora slavila návrat do extraligy. V olomouckém dresu celkově nastřádal Cartelli celkem 102 střetnutí, v nichž si připsal 14 branek a 17 asistencí. Nyní však „Super Maria“ čeká nová výzva v podobě zaměstnání ve vedení klubu.

Jsem rád, že zůstanu dál u hokeje, tvrdí Mario Cartelli

Po baráži jste dlouho přemítal o tom, jestli v aktivní hráčské kariéře dále pokračovat či nikoliv. Napomohla nabídka z klubu tomu, že jste se definitivně rozhodl skončit?
Ne, byl jsem rozhodnutý už předtím. Nabídku jsem dostal hned v ten den, kdy jsem přišel trenérům oznámit, že nebudu dál pokračovat. Řekl jsem, že už hrát nebudu. Rozhodl jsem se tak nějak přes minulý víkend, kdy jsem byl celý den s dětmi, měli jsme krásný výlet. A můžu říct, že když jsem přišel domů, bolelo mě úplně všechno, proto jsem si řekl, že už prostě dál ne. Za prvé se chci věnovat dětem a za druhé, když mám hokej stále rád a díky této nabídce od klubu u něj dál zůstanu, je to super. Ale na led už nepůjdu, už to svým způsobem nezvládám.

Bral jste v potaz i to, že by vaše kariéra mohla skončit tím největším možným úspěchem, což byl postup do extraligy?
Možná trochu ano. Já jsem však o konci přemýšlel už během sezóny, ve které se na mě nakupilo hodně zranění. Byl jsem unavený jak fyzicky, tak psychicky. Už jsem nad tím dlouho uvažoval, takže to rozhodnutí nepřišlo ze dne na den. Tou otázkou, jestli dále pokračovat nebo nepokračovat, jsem se zabýval už delší dobu.

⇒ Obránce Mario Cartelli se rozhodl ukončit hráčskou kariéru

Vedení krátce po konci baráže avizovalo, že bude potřebovat do managementu posily. Měl jste už nějaké náznaky předtím, že by tato nabídka mohla připadat v úvahu?
Vůbec ne, neměl jsem žádné signály. Přišel jsem říct trenérům, že už hrát nebudu a zhruba za pět minut za mnou přišel Erik Fürst (generální manažer) s tím, že by pro mě něco měl a že by si se mnou chtěl dát schůzku. Sešli jsme se, on mi řekl, co by si představoval a já jsem mu na to kývnul. Řekl jsem si, že to je právě to, co bych chtěl zřejmě dělat. Proč to nezkusit? Jsem rád, že u hokeje dál zůstanu. Doufám, že to bude fajn.

Co by tedy mělo být náplní vaší práce?
De facto od všeho něco. Jednou z věcí bude například setkávání se se sponzory, nějak s nimi komunikovat. Dále třeba pořádat různé akce. Tohle bude nyní všechno přese mě.

Můžete už nyní prozradit, na co se mohou fanoušci v nejbližší době těšit?
Jsem tu teprve chvíli, rozkoukávám se, musím se „prohrabat“ množstvím papírů. Myslím, že v prvé řadě je nejvyšší čas se setkávat právě s lidmi, kteří nás budou podporovat, to je aktuálně prioritou. Budeme chtít vytvořit i něco pro fanoušky. Budu se snažit dát všechno do kupy, aby to fungovalo. Ale je to běh na dlouho trať a jak už jsem zmínil, zatím se s tím seznamuji. Proto nemůžu hned teď vyřknout konkrétní věci, vše se bude řešit za chodu.

⇒ Zápas s Mladou Boleslaví, kde se rozhodlo o postupu Mory do extraligy, se stal posledním v kariéře Maria Cartelliho