Měl jsem štěstí, že to tam Rosa vždycky nějak doklepl, smál se dvoubodový Adam Rutar

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Nabitý program juniorky pokračuje dál, a tak Kohouti během čtyř dnů odehráli druhé utkání. Během osmi dnů odehrají celkově tři zápasy. Tentokrát ale na vlastním ledě vyzvali Piráti. Právě hosté byli těmi, kdo se radoval z první branky, juniorka se ale doma nechtěla nechat okrást o body a čtyřmi trefami otočila vývoj utkání. Dvěma asistencemi přispěl k výhře i Adam Rutar, který se k juniorce vrátil po týdenní pauze.

Už ve třináctém kole Turnaje o pohár DHL se olomoučtí junioři postavili Chomutovu. I tentokrát se z první branky radovali hosté, Hanáci ale znovu dokázali sílu týmu a dokázali utkání otočit. Na konci šedesátiminutovky se tak radovali z výhry 4:1 a zároveň tří bodů do tabulky. „Byl to dobrý zápas. Chomutov byl dobrý bruslařsky, hodně chodil do útoku a nahazoval. Byl nepříjemný i v napadání,“ tvrdil Adam Rutar.

Přesto, že v juniorské kabině zavládla velká radost z výhry, mrzely Hanáky promrhané přesilovky. Na začátku druhé části se totiž Kohoutům nepodařilo proměnit ani jednu ze čtyř po sobě jdoucích početních výhod. „Chyběla nám střelba, a to hodně. Míchali jsme a drželi puk na jednom místě, proti tomu pak soupeř nemusí nic dělat,“ vysvětlil.

Program juniorky je v posledních dnech a týdnech pořádně nabitý, na pilování nedokonalostí tak zbývá velmi málo času. Adam Rutar si ale uvědomuje, že ještě rozhodně je na čem pracovat. „Párkrát nám ujeli a většinou to bylo tím, že jsme stáli blbě v becích. Jednou to Vosovi (Davidu Vosátkovi) uskočilo, ale to se stane, to je malá chyba. A pak jsem já špatně stál u hráče, Peťovi (Maderovi) ujel, ale já měl být vzadu, takže to byla moje chyba,“ přiznal osmnáctiletý hokejista.

Obránce, který do Olomouce přišel v sezóně 2017/2018, se do juniorky vrátil po týdenní pauze, kterou trávil v CHANCE LIZE v dresu Třebíče. Hned v prvním utkání po návratu se ale blýskl dvěma asistencemi. „Měl jsem štěstí, že to tam Rosa (David Rosecký) vždycky nějak doklepl,“ usmíval se. „Rosovi se teď daří a i si dobře najíždí. Mně se s ním hraje dobře,“ chválil svého spoluhráče.

Říká se, že rozdíl mezi juniorkou a mužským hokejem je velký, Adam Rutar se ale s přechodem dokázal srovnat. V čem je ale největší rozdíl mezi dvěma kategoriemi? „Dospělý hokej je určitě víc založený na fyzičce. Rozhodně jsou to vyspělejší hráči a není to tak nahoru, dolů,“ přiznal odchovanec Šumperka.

Juniorka udělala oproti předchozí sezóně velký pokrok a drží se mezi prvními týmy soutěže. Stejně jako ostatní spoluhráči, i Adam Rutar tvrdí, že rozdíl není jen na ledě, ale i v kabině. „Chodíme víc okolo hráčů, neztrácíme tolik puků na modré čáře a myslím, že celkově jsme víc sehraní než minulý rok. Každý maká a není tu nikdo, kdo by se na to vykašlal. Všichni se držíme nohama na zemi a nikdo si nemyslí, že jsme třeba nejlepší,“ řekl rozhodně obránce, který v minulém roce kromě juniorského dresu oblékl i ten olomouckého áčka nebo české reprezentační devatenáctky.

Turnaj o pohár DHL zůstává extrémně vyrovnanou soutěží i po třinácti odehraných kolech. Hanákům patří sedmé místo tabulky, na první Karlovy Vary ale ztrácí pouhé tři body. Zároveň ale jedenáctý Liberec ztrácí tři body na Olomouc. „Určitě mě to překvapilo. Nečekal jsem, že to bude až takhle vyrovnané. Myslím si ale, že je to dobře a mění se to s každou výhrou nebo prohrou,“ uvažoval.

A kdo bude podle Adama Rutara tím nejtěžším soupeřem? „Myslím, že to bude Plzeň. Mají sice mladé kluky, ale dobře bruslí a celkem si to umí přihrát. Jsou dobří na puku, a to nám bude možná vadit,“ dodal hokejista, který se v minulém roce v juniorce i A týmu potkával i se svým bratrancem, Ludvíkem Rutarem.