Michal Kunc: Jsem rád za hodně prostoru na ledě, zápas s Plzní se ale hodnotí těžko

Jakub Žurovec
O L O M O U C – Hanáci podlehli v domácím zápase Plzni 1:4. I přes skvělý vstup Olomouce do zápasu, kdy v první třetině dokázala skórovat, se domácím nepodařilo získat tři body. Plzeňští ve druhé třetině vyrovnali a na začátku třetí části dokázali rozhodnout utkání dvěma rychlými góly.

Olomouc v odvetném duelu s Plzní nebere ani jeden bod, přestože úvod zápasu patřil právě domácím. „První třetinu jsme odehráli lépe než s Litvínovem, ale v konečném důsledku je to jedno, protože body bral soupeř,“ hodnotil Michal Kunc. „Možná se nám to trochu vrátilo, proti Litvínovu nám pomohlo i štěstíčko, které nám teď chybělo.“

⇒ Útočník Michal Kunc

Ve druhé třetině se ale pomalu o slovo začali hlásit hosté. „Čekali jsme, že Plzeň bude hrát velmi aktivně, podobně jako Litvínov. Postupem času jsme ale začali tahat za kratší konec,“ popisoval Kunc. Následně doplnil: „Celá druhá třetina byla rozkouskovaná. Ani nevím, jak často jsme byli s formací na ledě. Kluci to měli asi podobně. Opravdu nevím, jak si to vysvětlit. Podíváme se na video ze zápasu a ponaučíme se z něj.“

Na konci druhé třetiny se ale olomoucký forvard ještě mohl blýsknout, když se mu naskytla šance dostat svůj tým do vedení. „Měl jsem to zkusit udělat lépe, měl jsem pozice, ze kterých se dalo skórovat a zápas mohl dopadnout jinak,“ litoval.

A jak je Michal Kunc spokojen s průběhem sezóny? „Jsem velmi rád, že dostávám hodně prostoru na ledě, těžko ale hodnotit po prohraném utkání. Teď se cítím špatně.“ Hanáci nyní budou mít čtyři dny volna, další zápas se totiž hraje až v pátek 28.10. v Mladé Boleslavi. „S kluky si co nejvíce odpočineme a v pátek na ně vletíme,“ zakončil Kunc.