Michal Kunc po prohře s Kladnem: Hrálo by se jinak, pokud bychom své šance proměnili

Daniel Fekets, Jakub Škoda
C H O M U T O V - Zápas 40. kola Tipsport extraligy se Hanákům nevydařil podle představ. Kohouti vůbec poprvé v sezóně nebodovali s Kladnem, v Chomutově totiž prohráli poměrem 0:2. Svěřenci Zdeňka Motáka a Jana Tomajka usilovně dobývali svatyni Kladna, nicméně do střelecké listiny se zapsali jen domácí díky Miroslavu Indrákovi a Nicolasi Hlavovi.

Úvodní třetina velký počet střel na branku nenabídla. Jedna se však v kleci Branislava Konráda ujala, a to z hokejky Miroslava Indráka, který předvedl efektní a efektivní kličku, načež k zadní tyči zavěsil. „Prohrávali jsme velmi rychle. Kladenští hráli výborný a bojovný hokej. Nedokázali jsme si s nimi poradit. Těžko říct, čím to bylo,“ kroutil hlavou útočník Michal Kunc.

⇒ Útočník Michal Kunc

Ve druhé periodě gól nepadl, takže Kladno stále drželo své hubené jednobrankové vedení. V závěrečném dějství Hanáci přidali, přičemž několikrát sahali po vyrovnání. Pozorný Landon Bow však pokryl všech 27 střel olomouckých hokejistů. „Byli jsme aktivní, měli jsme snahu, ale bohužel tomu chyběla ta třešnička na dortu. První dvě třetiny nebyly ideální, ale následně příležitosti přibývaly,“ doplnil jednadvacetiletý forvard.

V závěru navíc Rytíři skórovali do prázdné branky, tudíž si mohli připsat zisk důležitých tří bodů, které se jim budou v dalších duelech o bytí a nebytí hodit. Michal Kunc, jenž v zápase odehrál necelých 16 minut, těžko hledal slova. „Budu se opakovat, ale ve třetí třetině jsme měli hromadu šancí. Kdybychom alespoň jednu z nich proměnili, tak by se hrálo jinak. Mrzí to,“ smutnil.

Týden teď budou mít Hanáci na odpočinek. Další zápas totiž sehrají až v neděli 16. ledna doma s Třincem. Zisk bodů je podle Michala Kunce žádoucí. „V tabulce se nechceme dívat dolů, ale naopak nahoru. Nad námi je vše o pár bodů. Play-off chceme hrát za každou cenu, takže doufáme, že se Kladnu a Zlínu vůbec nepřiblížíme,“ uzavřel.