Michal Nedbálek: Chceme ještě jednou do Chomutova

Ondřej Kubát
C H O M U T O V - V základní části nasbíral ve 48 startech šest kanadských bodů, ve dvanácti zápasech play-off se ovšem chlubí stejným ziskem. Obránce Michal Nedbálek dozrál v pravý čas, jednou asistencí se navíc podílel i na středeční parádní výhře 3:2 na ledě Chomutova. "Snad v pátek přijde hodně lidí, přál bych si, aby bylo plno," doufá před důležitou bitvou.

Asi jen ten největší optimista věřil, že ještě v pátek půjde v Olomouci na hokej. A půjde! Hokejisté Mory totiž v pátém semifinále vyhráli na ledě Chomutova a vynutili si pokračování série.

⇒ Michal Nedbálek

"Byl to dobrý zápas. Podařilo se nám vstřelit první gól, pak jsme dokonce vedli 3:1 a hrálo se nám dobře," řekl spokojený Nedbálek.

Hanáci se dostali do dvoubrankového vedení, a i když na konci prostřední periody inkasovali, vítězství si už nenechali vzít. "Řekl bych, že po dvě třetiny to bylo vyrovnané, ve třetí části jsme se už snažili výsledek udržet, takže jsme se dostali pod tlak," pokračoval obránce Kohoutů.

Nedbálek si do osobních statistik připsal druhou asistenci na gól Selingra. "Dostal jsem puk na naši modrou a snažil jsem se ho hned posunout na útočníky dopředu. Přihrál jsem Kolouškovi (Petru Kolouchovi), ten to posunul Selimu (Pavlu Selingrovi), a ten skóroval," popisoval.

Po závěrečné siréně tak propukla obrovská radost hráčů v červených dresech. Gólman Kašík vyskočil na branku a posadil se na horní tyč, ostatní se sjeli okolo něj. "Káša chytal opravdu dobře," pochválil svého spoluhráče bek, který prvního dubna oslaví sedmadvacáté narozeniny.

Dlouhá cesta ze severních Čech proto byla veselá, už v pátek ale čeká na svěřence Petra Fialy a Jana Tomajka šesté klání. "Atmosféra je dobrá. Za stavu 0:3 na zápasy to vypadalo všelijak, teď jsme zpátky v sérii. Hrajeme o to, abychom jeli na sedmý zápas do Chomutova," ví Nedbálek.

Tato série má prostě grády! V šestém utkání ale budou rozhodovat maličkosti. Vyprodáme plecharénu? Začínáme v pátek v 18 hodin.