Mladší dorost vyhrál derby nad Přerovem, rozhodl ve třetí třetině

Tomáš Pavlica
O L O M O U C – Zápas plný zvratů přinesla příprava mladšího dorostu proti Přerovu. Kohouti šli do vedení, ale Přerov ještě v první třetině otočil. Ve druhé třetině skóre zase otočila Olomouc, to i díky Pospíšilovu gólu v oslavení čtyři na tři na 3:2. Zubři však srovnali také ve vlastním oslabení zásluhou pěkného gólu Dvořáčka. Vítězný gól dal Pírek díky důrazu v brankovišti, skóre navýšil štastnou trefou Tichý.

Vlažný začátek uťal svou akcí Handl, který obkroužil bránu a naservíroval puk svou přihrávkou napříč brankovištěm na hůl Roseckého, který spolehlivě trefil prázdnou bránu. Navýšit skóre mohl Vašenka, ale v samostatném úniku mezírku mezi betony Rachůnka nenašel.

Tichý posléze poslal svůj tým do oslabení a toho Přerov využil. Střela obránce Zemana šla do gólmana, ale i přes jeho zásah skončila v bráně. Tento štastný gól Zubry nakopl a za tři minuty šli do vedení. Zeman tentokrát prostřelil všechno před sebou.

Přerov nabídl po gólu Olomouci přesilovku, ale tu si v pohodě hrající dorostenci Přerova pohlídali. Šance na srovnání se nabídla Pernickému a pak zejména Janíčkovi, který v úniku svou kličkou neuspěl.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji hosté, jejich tlak vyvrcholil v přesilovce, ale Barveníček pouze otřel puk o tyč. To Zubrům nesebralo vítr z plachet, mnoha nahozeními dostávali Kaplan a jeho obránce pod tlak. Jako blesk z čistého nebe ale udeřili Kohouti. Tichý výbornou přihrávkou vybídnul ke skórování Dvořáka, který nabídku využil a srovnal na 2:2. Po gólu vystřídal Rachůnka v bráně hostů Postava.

Hra se rozkouskovala mnoha vyloučeními, za jeden faul dostal Barveníček trest na pět minut a do konce utkání. Ve hře čtyři na tři pro Přerov si hosté nepohlídali Pospíšila, který všem ujel a ranou zápěstím prostřelil Postavu. Zubři však odpověděli stejnou mincí. Při oslabení si Dvořáček povodil obránce a perfektně provedenou kličkou opět srovnal stav zápasu.

Na začátku třetí třetiny se oběma mužstvům nedařila kombinace. První zdařilou akci předvedli dorostenci Přerova. Na jejím konci chyběli Dvořáčkovi centimetry ke skórování. Z protiútoku ale udeřili domácí. Únik dva na jednoho zúročil svým důrazem v brankovišti Pírek, který dostrkal puk za ležícího postavu. Tuto akci dlouho posuzovali rozhodčí, nakonec se rozhodli gól uznat.

Dvě minuty na to si Přerov vytvořil obrovský tlak do brány, Kaplan ale i s pomocí celé pětky střely Zemana, Tarnoczyho a Kopečka nepustil za záda. Vysvobození z tlaku přinesl pro Olomouc Jiří Tichý. Za červenou čárou se napřáhl ke střele, která zasáhla Postavu do oblasti krku a od jeho masky se odrazila do brány. Přerov už nedokázal využít žádné šance. Střela Štědrého ani zakončení Tarnoczyho v přesilovce se neujali, Zubři neuspěli ani v power-play.