Mora doma hostí Boleslav. Naváží Hanáci na bodovou sérii?

Tomáš Pavlica, Jiří Horák
O L O M O U C – V dalším kole Tipsport extraligy se Hanáci představí na svém ledě a vyzvou Mladou Boleslav. Oba celky se v sezóně potkávají poprvé, takže nás čeká určitě napínavý duel. Mora se pokusí na svého soupeře dotáhnout a konečně vyhrát za tři body. Bruslařský klub se sice tyčí na pátém místě tabulky, má ovšem pouze o tři body více. To dokazuje, jak je nyní extraliga vyrovnaná. Zápas začíná v 17:00.

Mora v posledním domácím zápase dlouho vedla nad favorizovanou Spartou. Zápas ale nakonec ztratila v prodloužení a připsala si pouze bod. V dalším zápase zavítali Hanáci do Pardubic, kde v prodloužení naopak vyhráli. „Tak výhra z venku se vždycky cení. Bohužel pro nás se nám nepodařilo udržet vedení. Je to škoda, mohli jsme si místo dvou bodů odvést všechny tři," vyjadřoval se ještě k zápasu s Pardubicemi Jan Eberle.

⇒ Útočník Jan Eberle

Hanáci už čtvrté utkání po sobě buď prohráli a nebo vyhráli vždy až po základní hrací době, což by je mohlo časem mrzet. „Je to pravda. Na druhou stranu je ale dobře, že jsme čtvrtý zápas po sobě bodovali. Chybí nám k tomu vždy kousíček. Asi by bylo dobré dát více gólů, abychom nevedli stále jen o jeden nebo o dva. Pak do té třetí třetiny jdeme asi lehce nervózní," přiznal Eberle.

Tři body si Hanáci mohou připsat v zápase s Boleslaví, která je sice na pátém místě tabulky, ale pouze o tři body před Olomoucí. „Všichni soupeři jsou vyrovnaní a rozhodují maličkosti. Je to pořád první kolo. Ideální pro nás by bylo vyhrát dva, tři zápasy za tři body, abychom se mohli odlepit a trošku uklidnit. Každopádně zítra proti Boleslavi musíme hrát naši hru, nebýt zbytečně vylučovaní, abychom mohli pomýšlet na výhru," dodal olomoucký útočník.

Z KABINY SOUPEŘE: Boleslav letos pomýšlí na ty nejvyšší stupínky

Boleslav proti loňské sezóně rozhodně posílila. Sice skončili Petr Vampola, Jan Lukáš nebo odchovanec Ivan Ďurač, na druhou stranu ale do bruslařského klubu zavítalo několik známých jmen. Jako největší ztráta se ale určitě jeví odchod Tomáše Hyky do NHL, který se rozhodl probojovat do týmu Las Vegas. Do Boleslavi přišli Vladimír Eminger ze Sparty, Ronald Knot ze Slavie, Jiří Říha z Dukly Jihlava a také dva mladí odchovanci jihlavského hokeje, kteří působili v zámoří, a sice Ondřej Najman a Pavel Kousal. Poslední čerstvou posilou je zlínský odchovanec Petr Holík.

V dosavadním průběhu Tipsport extraligy se Mladé Boleslavi poměrně daří. Na začátku sice Bruslaři vzali nováčkovi z Jihlavy pouze jeden bod, poté ale porazili mimo jiné i brněnského mistra a z deseti utkání si odnesli patnáct bodů. Momentálně tak v tabulce drží pátou pozici.

Hlavním tahounem týmu je zatím Jakub Orsava, který soupeřům vstřelil už šest branek. Špatně si ovšem nevede ani Lukáš Žejdl, který místo střílení gólů raději rozdává přihrávky a na kontě jich má už sedm. Branku hájil ve většině případů Brandon Maxwell, který je momentálně nejlepší brankář, co se týče procentuální úspěšnosti zákroků. Zastavil více než 93 % pokusů soupeře.