Mora jde na Beroun, s Pruskem v bráně a Tesaříkem v obraně

Ondřej Kubát
O L O M O U C - Se dvěma velkými změnami v sestavě nastoupí hokejisté olomoucké Mory do utkání 33. kola první ligy proti berounským Medvědům. Mezi tyče se vůbec poprvé po své nemoci a následném přesunu na Hanou postaví Martin Prusek, v obraně si potom zahraje uzdravený Radim Tesařík. Utkání startuje ve středu od 18 hodin na olomouckém zimním stadionu.

Vstup do nadstavbové části se Hanákům příliš nepovedl. Mezi svátky podlehli v prodloužení Hradci Králové a v základní hrací době Znojmu. Mora přitom v obou duelech vedla a rozhodně nebyla horším týmem, laciné branky ji však položily.

I to je možná jeden z důvodů, proč při utkání s Berounem dojde ke změně strážce kasy. Žigárdyho nahradí Martin Prusek, který se na Hanou přesunul těsně po Vánocích na hostování z extraligových Vítkovic. Mistr světa z roku 1999, který si ve své úspěšné kariéře zahrál i v NHL nebo v KHL, tak prožije návrat mezi tyče po delší nemoci.

Další posilou pak bude návrat beka Radima Tesaříka. Ten za Moru odehrál na podzim tři zápasy a poté se zranil. Na Beroun by však měl být připraven.

Medvědi z Berouna nasbírali v dosavadním průběhu nadstavby dva body za překvapivou výhru v Jihlavě 3:2 po samostatných nájezdech. V následujícím kole prohráli s Hradcem Králové fotbalovým výsledkem 0:1.

Středečnímu soupeři Mory tak aktuálně patří sedmá pozice v tabulce, přičemž má stejně bodů jako pátá Olomouc a šesté Znojmo. V letošní sezóně se Kohouti utkali s Berounem dvakrát, ve čtvrtém kole vyhráli v domácím prostředí Středočeši 2:0, v devatenáctém potom Moravané 2:1 po prodloužení.

Mrazivá akce na nadstavbu

Až do 5. ledna, tedy do utkání s Berounem, můžete využít jedinečnou slevovou akci na vstupenky. Pokud si zakoupíte balíček vstupenek na všech sedm zápasů nadstavby (šest utkání v lednu a jedno v únoru), zaplatíte jen pět lístků a dva dostanete zdarma. Více o této akci naleznete zde.

Informace o zápase

Utkání 33. kola první hokejové ligy startuje na olomouckém zimním stadionu ve středu 5. ledna od 18 hodin. Řídit ho bude hlavní arbitr Pavel Ondřej ze Soběslavi, na čarách mu pomohou Tomáš Goňa ze Zlína a Pavel Obadal z Uherského Brodu. Mora vás potřebuje přímo na tribunách, přijďte na zimní stadion i vy. Průběh zápasu můžete také sledovat v on-line textovém přenosu.

Sestavy z minulého kola

HC Olomouc: Žigárdy – Bartoň, Vyrůbalík, Mikel, Janáček, Nedbálek, Lhotský, Ondrušek, R. Staněk – Šedivý, Ministr, Pekr – Kucharczyk, Domin, Haluza – Černý, Brančík, Polodna – Meidl, Coufal, Haas. Trenéři: Petr Fiala, Jan Tomajko.

HC Berounští Medvědi: Furch – Veselý, Nedvěd, Jelínek, Látal, Malý, Žovinec – Pavel, Kupec, Besser – Novotný, Hašek, Rudovský – Vlček, Rubeš, Švagrovský – Hafenrichter, Melka, Polák – Forman. Trenér: Richard Žemlička.

Přestávkový program

O první přestávce čeká na fanoušky soutěž. Šest vybraných diváků se rozdělí na dva týmy a jejich úkolem bude proběhnout formou štafety vyznačenou trať a tlačit přitom před sebou prázdnou velkou bečku od piva. Trojice, která doběhne do cíle jako první, získá drobné dárky od sponzora HC Olomouc, piva Radegast.