Mora zakončí přípravu na Vysočině, soupeřem jí bude Třebíč

Miroslav Fantal
O L O M O U C - Poslední zápas letní přípravy má před sebou olomoucká Mora. V generálce na nový ročník 1. hokejové ligy se představí na ledě Horácké Slavie Třebíč. Obě mužstva se již jednou v přípravě střetla. Minulý týden využilo mužstvo z Hané domácího prostředí a zvítězilo 4:2. O branky Kohoutů se postarali Haas, Vyrůbalík a Coufal, který si připsal dvě úspěšné trefy. Zápas začíná ve čtvrtek v 17:30 v Mann + Hummel Aréně.

Tradiční soupeř Hanáků neprožívá v přípravě zrovna příjemné chvilky. Tým trenéra Romana Mejzlíka dokázal v předchozích deseti zápasech zvítězit pouze dvakrát. Z prvoligových soupeřů dokázali Horáci porazit jen Znojmo. O druhou výhru se moravský klub postaral taktéž v rámci letního Tipsport Cupu, když na domácím ledě porazili pražskou Spartu.

SK Horácká Slavia Třebíč

Poslední zápas odehrála Třebíč v Hostan Aréně ve Znojmě, kde proti domácím Orlům chtěla zopakovat úspěšný výsledek z letního poháru. Plány Horáků ale vzaly za své, když v polovině zápasu prohrávala družina z Třebíče už 0:4. Do konce třetiny se hostům sice podařilo skóre zápasu vyrovnat, ale na vítězství svěřenci Romana Mejzlíka nedosáhli. Rozhodující branku vsítil sedm minut před koncem znojemský Podešva.

V letní pauze došlo v kádru Třebíče k několika změnám. Mezi novými tvářemi v mužstvu můžeme vidět například Zdeňka Okála, Davida Ostřížka či Jana Pohla, kteří přišli na hostování z extraligových mužstev. Dalšími nováčky v třebíčském dresu jsou útočníci Marek Laš, Peter Kocák a obránci Ondřej Malinský a Radim Ostrčil, kterého si olomoučtí fanoušci jistě pamatují z působení na Hané. Posílení se dočkal i třetí post. Na místo gólmana přišel čtyřiadvacetiletý Radek Fiala z Ústí nad Labem. Posledním novicem na soupisce Horáků je Radek Meidl, který byl před týdnem vyřazen z kádru Olomouce a na Vysočině se snaží probít do základní sestavy.

Jak dopadne generálka obou mužstev na prvoligovou sezónu můžete sledovat přímo v Mann + Hummel Aréně nebo na www.onlajny.cz. Zápas začíná v 17:30.

Sestavy z minulého zápasu

SK HS Třebíč: Fiala – Hrbáček, Ostrčil, Pohl, Bulička, Malinský, Sláma, Kadela – Laš, Dolníček, Ostřížek, Čech, Zahradník, Přibyl, Okál, Dočekal, Vondráček, Kadela, Křenek, Meidl.

HC Olomouc: Žigárdy – Koma, Vyrůbalík, Bartoň, Mikel, Lhotský, Nedbálek, Janáček – Haas, Černý, Chomič, Polodna, Kucharczyk, Domin, Mikšan, Smejkal, Brančík, Coufal, Pekr, Zbořil.