Motivaci máme velkou. Snad bude plný dům, přeje si Jakub Navrátil směrem k úternímu duelu

Daniel Fekets
O L O M O U C - Třetí utkání předkola Generali play off Tipsport extraligy nabídlo velmi vyrovnanou partii. Kohouti vždy vedli, ale Ostravané dvakrát dokázali vyrovnat. Rozdílovou trefu zaznamenal David Krejčí při přesilovce pěti proti třem těsně před koncem řádné hrací doby. Olomouc se tedy ujala vedení 2:1 na zápasy.

Duel načal gólem v 8. minutě Jakub Navrátil, jenž si počkal na pobídku Davida Krejčího zpoza klece. „Dostřídával jsem. Viděl jsem Krejču, jak byl za bránou. Hledal jsem si prostor, ať mi to může hodit. Zavřel jsem oči a vystřelil to tam,“ oddechl si autor branky.

⇒ Útočník Jakub Navrátil

Ve druhé dvacetiminutovce srovnal hostující Solovjev, ale o minutu později vrátil vedení svěřencům trenérů Motáka a Tomajka Michal Kunc. Vítkovice sice v 53. minutě srovnaly, ale poslední slovo měl znovu domácí celek. Před rozdílovou trefou Davida Krejčího si Olomouc vzala oddechový čas. „Já u toho nebyl. Kluci, kteří to hráli, se tam domlouvali. Nevím, co si říkali,“ smál se Navrátil.

Chvíli po buly vzal Krejčí zodpovědnost na sebe a prudkou střelou z kruhu rozhodl. „Dostal tam poměrně hodně času. Takový hráč se moc nemýlí, trefil to výborně. Kdybychom nevyužili přesilovku pět na tři, tak bychom to měli hodně těžké. Naštěstí to Krejča vzal na sebe a urval to,“ pochválil spoluhráče.

Díky výhře 3:2 se tak tým z Hané ujal vedení v sérii. „Dvě třetiny byly dobré, ale ve třetí části jsme se trochu podělali. Začali jsme moc bránit, což není dobré. Z toho vyvrcholil vyrovnávací gól. Naštěstí jsme dali v přesilovce branku, která vše rozhodla,“ doplnil.

Ještě v pondělí ráno nebylo jisté, jestli se kvůli viróze v táboře hostů utkání odehraje. „Neřešili jsme to vůbec. Přišli jsme ráno na rozbruslení a připravovali jsme se klasicky. Nečekali jsme na nějakou zprávu. Připravili jsme se tak, že večer hrajeme,“ navázal dvaadvacetiletý forvard.

Jak si Jakub Navrátil užil atmosféru na stadionu? „Jsem úplně nadšený, že diváci zase mohou chodit, a že dorazili v tak hojném počtu. Strašně moc jsem si celý zápas užíval. Děkujeme jim za to, jak nás hnali dopředu.“

Už v úterý si kohouti mohou zajistit postup do čtvrtfinále. Čeká je však velmi těžká práce. „Motivace to je velká. Lidi nás znovu poženou. Přijde plný dům, protože nikdo si takový zápas nebude chtít nechat ujít. Dáme do toho všechno. Snad to bude stačit,“ uzavřel Navrátil.