Mrzí to, i když je to jen příprava, tvrdil po domácím debutu Vojtěch Tomeček

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Dlouho vyrovnanou odvetu se Zlínem muselo nakonec na ledě olomouckého zimního stadionu rozseknout až prodloužení, ve kterém se však z výhry radovali zlínští hokejisté. Domácí premiére tak Vojtěchu Tomečkovi, kterého dlouho trápily zdravotní komplikace, trochu zhořkla. Olomoucký útočník oblékl olomoucký dres po více než měsíci a přehlédnout nešel, sám si ale uvědomuje, na čem ještě musí pracovat.

Kohouti odehráli se Zlínem velmi vyrovnanou odvetu a ukázali, že nepovedený zápas na ledě Ševců hodili za hlavu. Hanáci se jako první ujali vedení, Zlín však dokázal srovnat, a tak za stavu 1:1 muselo rozhodovat až prodloužení. V nastavené pětiminutovce se však štěstí přiklonilo na stranu hostů, a tak se Hanáci museli smířit s pomyslným bodem. „Myslím si, že jsme odehráli dobrý zápas, jen škoda těch šancí, které jsme měli a nevyužili,“ mrzelo Vojtěcha Tomečka.

dvěma zápasy, které Hanáci se Zlínem v letošní přípravě odehráli, byl velký rozdíl a přesto, že v přípravě se na výsledky nehraje, Hanáky těsná porážka hodně mrzela. „Určitě to mrzí, i když je to jen příprava. Věříme ale, že se to do sezóny zlepší a že se nám podaří šance proměňovat,“ doufal.

Olomouckého útočníka dlouho trápily zdravotní komplikace a tak se do sestavy vrátil po více než měsíční pauze. Vůbec poprvé totiž do utkání naskočil proti Jihavě, podruhé právě až v posledním utkání proti Zlínu. „Byla to komplikace. Byl jsem měsíc bez zápasu a teď jsem měl jedno utkání na to, abych se do toho dostal a natrénoval. Doufám, že už jsem na tom dobře. Myslím si, že na to, že to byl první zápas po měsíci, to bylo dobré. Pořád tam ale byly chyby, na kterých musím pracovat,“ přiznal sebekriticky.

Kromě letošní posily se však s většími či menšími zdravotními problémy potýkala řada dalších hráčů. Všichni by se ale měli pomalu vracet do sestavy nebo už se do ní vrátili v předchozích zápasech. „Hlavně, abychom zdraví měli v sezóně. Věřím, že už budeme kompletní,“ přál si čtyřiadvacetiletý hokejista.

Cestu na olomoucký zimní stadion si během přípravy našla podstatně menší skupinka fanoušků, než tomu bývá během extraligových zápasů. A právě už v prvním kole proti Karlovým Varům se očekává výrazně vyšší návštěvnost, na kterou se těší i Vojtěch Tomeček. „Těším se na to hodně. Už tak to bylo bouřlivé a atmosféra super, takže se opravdu těším,“ usmíval se útočník, který minulou sezónu strávil v Chomutově.

Pro šikovného forvarda bude první kolo extraligy ještě o něco zajímavější, právě v Karlových Varech totiž hokejově vyrůstal, a to dokonce po boku svého staršího bratra Jana. „Bude to super, zahrát si proti klukům, takže se rozhodně těším. Doufám, že se potkáme s bráchou,“ dodal Tomeček a připomenul, že dres Karlových Varů obléká o čtyři roky starší obránce se stejným příjmením.