Můj nájezd asi nebyl nic pěkného, smál se Anatolij Protasenja

Karolina Martinková, Martin Stebel
T Ř I N E C – Druhé přípravné utkání před sezónou 2016/2017 čekalo na olomoucký tým v Třinci. Z vítězství v napínavém zápase bohatém na góly se nakonec radovali domácí Oceláři, kteří porazili Kohouty 5:2. „Snažili jsme se být aktivní a napadat. I když to ne vždy vyšlo, tak to bylo dobré utkání,“ řekl urostlý útočník Anatolij Protasenja.

Kohouti po jednodenní pauze nastoupili ke svému druhému utkání v probíhající přípravě. Znovu vyrazili na led soupeře, tentokrát do Třince. V napínavém zápase diváci viděli rovnou sedm gólů. V první třetině padl jen jediný, a to do olomoucké brány. Hned v úvodu druhé dvacetiminutovky ale Hanáci obrátili skóre díky trefám Skladaného a Laše. Oceláři nakonec zvládli otočit vývoj utkání opět na svou stranu a zvítězili 5:2. Na závěr si ještě týmy vyzkoušely i nový formát prodloužení 3 proti 3 a došlo i na nájezdy, ve kterých byli šťastnější opět domácí a připsali si pomyslné vítězství 2:1.

Útočník Anatolij Protasenja, který asistoval na gólu Marka Laše, byl ale s průběhem utkání celkem spokojený: „Hrálo se nám dobře. Věděli jsme, že Třinec bude dobrý soupeř, a tak jsme se na utkání připravovali. Těšili jsme se na kvalitního soupeře. V první třetině to nebylo špatné, i když jsme dostali gól. V té druhé jsme zvládli obrátit skóre na 2:1, ale pak jsme udělali pár chyb. Budeme se na ně muset podívat na videu a hrát lépe. Ale myslím, že to byl kvalitní zápas s dobrým soupeřem,“ pochvaloval si.

První přípravné utkání proti Jihlavě vyhráli Olomoučtí jasně 6:0, tentokrát si vyzkoušeli roli prohrávajícího týmu. „Zápas se od úterního lišil hlavně v tom, že Třinec má hodně široký kádr. Je tam spousta hráčů, kteří bojují o místo. Je to kvalitní mančaft, ale toho jsme se nebáli. Snažili jsme se hrát aktivně a napadat. Někdy nám to šlo, někdy to bylo horší, ale celkově si myslím, že to nebylo špatné,“ neviděl výsledek špatně Protasenja.

Nováček v dresu Olomouce nastoupil v jedné lajně s již zmíněným Markem Lašem a s Janem Knotkem. Jak mu noví spoluhráči vyhovují? „Pomalu si na sebe zvykáme. Hrajeme spolu vlastně poprvé v životě, takže to chvilku trvá, než si na sebe zvykneme. Navíc zatím netrénujeme přesilovky, ale zaměřujeme se hlavně na kondici. Pokud nás trenér nechá pohromadě, bude naše spolupráce jen lepší a lepší,“ věří vysoký útočník.

Anatolij Protasenja zkusil i jeden z nájezdů, které se konaly po oficiálním konci utkání. Jeho pokus byl však neúspěšný. „Chtěl jsem udělat něco jiného. Ale jak člověk myslí na to, co udělá, tak to nikdy dobře nedopadne. Takže to asi nebylo nic pěkného,“ smál se jihlavský odchovanec.

Protasenja se do české extraligy vrátil z běloruského Minsku. Nejde však do neznámého prostředí. „Rozhodně sleduji, co se tu děje, i hráče, co tady hrají. Zajímá mě to, protože tady žiju. Znám i spoustu hráčů z Třince. Třeba se Zbyňkem Irglem jsem hrál v Minsku, ale on tady odehrál jen třicet minut a šel do sprch, my to museli odbruslit celé,“ zažertoval na účet bývalého spoluhráče. „Na extraligu se moc těším a doufám, že budeme podávat dobré výkony a že budeme úspěšní,“ přeje si Anatolij Protasenja.