Museli do toho doma šlápnout, tvrdí po prohraném duelu Jan Knotek

David Jahoda, Jan Matúš
L I T O M Ě Ř I C E – S cílem zaútočit na třetí vítězství v sérii se postavili olomoučtí hokejisté proti Kališníkům na jejich ledě. Třetí duel čtvrtfinále měl však naprosto jiný průběh než ty dva předešlé, a tím základním faktem bylo to, že vítězně tentokrát vyšli ze zápasu hráči Litoměřic. Vyrovnané střetnutí se muselo za nerozhodného stavu rozhodnout v samostatných nájezdech. Tam se nikdo z Kohoutů netrefil. „Zatím nám to nejde, nemáme to pověstné štěstí,“ smutnil Jan Knotek.

Do třetice to nevyšlo. Mora se v prvním venkovním utkání čtvrtfinále musela před svým soupeřem sklonit, čímž tak přišla o dvouzápasové vedení v sérii. Konec duelu, kdy o osudu rozhodly nájezdy, ve kterých Kohouti nedokázali skórovat, se s představami hráčů Olomouce nesetkal, začátek však vypadal nadějně.

⇒ Útočník Jan Knotek

„První třetina byla obdobná jako ty u nás. Hrálo se opatrně, čekalo se na první gól, který jsme i tentokrát dali. První část jsme tedy splnili plán, vedení jsme ale bohužel nenavýšili a soupeř skóre otočil,“ popisuje třetí utkání čtvrtfinálové série útočník Jan Knotek.

Litoměřičtí vycítili, že důležitost třetího zápasu je obrovská, a jejich výkon ve třetím dějství ještě vygradoval. „Museli do toho doma šlápnout, oni nemůžou jenom čekat na naše chyby, takže to jsme čekali. Byl to vyrovnaný zápas, rozhodl se až v nájezdech,“ konstatuje hráč, který si zatím v play-off připsal tři asistence.

Jedním ze stěžejních momentů střetnutí byla druhá branka Litoměřic, která padla těsně před koncem druhého dějství. „Byla to škoda, určitě nám to nepomohlo. Dokázali jsme však srovnat, takže ten gól nerozhodl. Ale škoda ho,“ litoval hokejista, který Moru posílil před sezónou z Havlíčkova Brodu.

Stejně jako tomu bylo v zápasech na Hané, i první měření sil na severu Čech se začalo s postupem času vyostřovat. Nedošlo to však až do takové míry, kdy by vzduchem musely létat vysoké tresty, a to si Jan Knotek pochvaloval.

„Myslím, že v těchto momentech tomu nechávali rozhodčí už volný průběh a podle mě je to dobře, že se rozhodlo na hřišti. Jinak by se tam muselo písknout víc faulů, ale tady tak se to podle mého názoru jako kdyby vykrátilo a dohrálo se to,“ řekl muž s číslem 12 na dresu.

Co Moru dlouhodobě trápí, jsou samostatné nájezdy. V nastavených deseti minutách se totiž nerozhodlo, a tak přišla na řadu právě tato dovednostní soutěž, ve které byl v sázce velice důležitý bod do série. Jak Selingr, tak ani Švaňhal s Houdkem se neprosadili. Zato z domácích se prosadil alespoň jeden hráč, a to Martin Chabada. „Zatím nám to nejde, nemáme to pověstné štěstí. Je to škoda,“ smutnil po těsné porážce Knotek.