Musíme do toho dát znovu všechno, velí před pátým čtvrtfinále Adam Zeman

Zuzana Spurná
O L O M O U C – V pondělí odpoledne vyrazili Kohouti znovu na cestu. Olomoucké hokejisty čeká už pátý zápas čtvrtfinálové série a protože do Plzně je to opravdu daleko, raději vyrazili s předstihem. Hanáci ve druhém domácím zápase řekli rázné ne hrozícímu konci sezóny a sérii vrátili na západ Čech. Tam to ale nebudou mít vůbec jednoduché. Indiáni vedou 3:1 na zápasy a doma budou chtít čtvrtfinále ukončit. Jenže Olomouc nic předem nevzdává! Pátý zápas se odehraje v úterý od 17:30.

Kohouti ve druhém domácím utkání čtvrtfinále odvrátili těsným výsledkem 2:1 hrozbu vyřazení a konce sezóny. Série se tak vrací zpět do Plzně, čím to ale bylo, že Hanáci podali mnohem lepší výkon než ve čtvrtfinálové premiéře před vlastními fanoušky? „Ve čtvrtém zápase už jsme neměli co ztratit a hráli jsme bez nervů. Chtěli jsme si to hlavně užít, ale i vyhrát, a to se povedlo, což bylo důležité. Zkusíme to ještě zdramatizovat v Plzni a uvidíme, jak to dopadne,“ řekl Adam Zeman.

⇒ Útočník Adam Zeman

Pro útočníka hostujícího z Jihlavy šlo ale o první extraligový zápas play-off kariéry. Předtím však nastoupil do několika utkání vyřazovacích bojů právě s Duklou. „Myslím, že je to srovnatelné. Nedá se říct, že by to v extralize bylo něčím výjimečné. Je to play-off a hraje se stejně,“ neváhal s odpovědí.

Plzeň není v extralize žádným nováčkem, a tak pro ni nejsou ani utkání play-off ničím novým. Západočeši sice sází na velmi mladý útok, ten se ale vyrovnává s napjatými duely velmi dobře. A právě v ofenzivě je podle Zemana největší plzeňská zbraň. „V útoku mají šikovné hráče a když hrají důrazně do těla, špatně se na to odpovídá. Musíme jim to vracet a hrát stejně tvrdě jako oni, pak to bude vyrovnaný zápas,“ měl jasno hráč nosící dres s dvěma sedmičkami.

Silnou stránkou Plzeňských jsou i početní výhody. Zatímco Kohouti se v přesilovkách stejně jako v základní části trápí, indiánům nedělá příliš velký problém olomoucké fauly trestat. „Musíme hrát tvrdě, ale ne faulovat. Někdy se to tam ale semele, takže není jiné cesty. Je pravda, že přesilovky mají dobré,“ přiznal.

Indiáni si potrpí i na hodně důraznou hru a zákroky na hranici faulu. Velké problémy tak Olomouckým během všech tří zápasů přidělával známý tvrďák Ryan Hollweg. Jenže i Kohouti ukázali, že nehodlají být otloukánky. V posledním zápase Plzni agresivitu opláceli stejnou měrou a došlo dokonce i na bitku. „Myslím, že v prvních dvou zápasech jsme měli až zbytečný respekt. Teď jsme ale trochu přidali a od posledního utkání se na nějaký respekt vykašlali a brali ho jako normálního hráče. Dohrávali jsme ho pak taky. Nesmíme se dívat na to, že má nějakých deset hitů za zápas a nemít z něj strach,“ řekl rozhodně olomoucký forvard.

Adam Zeman se v letošní sezóně dlouho potýkal s poměrně vážným zraněním. Do vyřazovacích bojů se ale nakonec přece jen podíval a fanoušci ho na ledě rozhodně přehlédnout nemohli. Čtvrtá formace Hanáků byla velmi aktivní. „Po tak dlouhé době jsem byl před zápasem trochu nervózní, ale hned v prvním střídání jsem měl dobrý hit, a to mě nadzvedlo. Celé utkání už se mi pak hrálo dobře,“ usmíval se. Olomoucký útočník se v útoku sešel s novými spoluhráči, formace si ale rozumí. „S Ráčkem (Romanem Rácem) i Voďasem (Michalem Vodným) se hraje dobře. Ráček je technický typ, takže si to dáme dobře do hole a myslím, že to docela dobře funguje. Odvedli jsme sto procent a dali do toho fakt všechno. Musíme tak ale pokračovat i v Plzni a třeba to ještě vrátíme do Olomouce,“ dodal odhodlaně.