Musíme nasadit montérky a chytat ty puky do huby, říká po porážce od Pardubic Jan Káňa

Kristýna Nováková
O L O M O U C – Jan Káňa zaznamenal v zápase s Pardubicemi dva góly, přesto nemohl být spokojený. Olomouci se nepodařilo prolomit sérii proher a i přes heroický výkon v závěru utkání odcházela z ledu plecharény potřetí za sebou poražena.

„Pozitivní bylo snad jen to, že jsme to v závěru, za stavu 1:4 nevzdali a dokázali to zdramatizovat,“ hledal po utkání alespoň nějaké pozitivní věci Jan Káňa. Hanáci do třetího dějství vstupovali za stavu 3:1, Dynamo navíc svůj náskok ve třetí třetině navýšilo na 1:4. Olomouc ale zabrala a snížila na rozdíl jediné branky. „Honit výsledek ve třetí třetině, to se povede jednou, dvakrát za sezónu. Nevzdali jsme se, ale bylo to málo,“ komentoval Káňa.

„Hrajeme doma, měli bychom vytvářet tlak, ale bylo to naopak. Sice jsme na soupeře dotírali, nezodpovědností nám však jezdili do brejků, a tak se jim hrálo snadněji, zatímco my jsme se strašně nadřeli,“ pokračoval olomoucký útočník. Byl to právě Jan Káňa, kdo ve třetí třetině zaznamenal dva góly, jež vedly ke snížení. Samotný střelec se z nich ale moc neradoval. „Měl jsem radost až po tom druhém gólu,“ přiznal. „Podíval jsem se na časomíru a bylo tam asi 38 vteřin. Věděl jsem, že je to hodně málo,“ neblahé tušení se nakonec proměnilo ve skutečnost. Přestože to Hanáci v závěru zápasu zkusili s šesti bruslaři v poli, vyrovnat se jim nepodařilo, naopak Dynamo pečetilo na konečných 5:3 do prázdné brány.

⇒ Útočník Jan Káňa

Káňa si gólovým přídělem ze zápasu proti Pardubicím upevnil první příčku kanadského bodování v týmu Olomouce, zároveň je s 9 góly nejlepší střelec. „Já se snažím dělat, co mám. Když mi to tam padá, tak v tom musím pokračovat. Je to zatím možná jediná pozitivní věc v téhle sezóně. Výsledky nejsou dobré, trápí mě to. Nálada v kabině není taková, jaká byla dřív,“ přiznal.

Jan Káňa na sebe v zápase upoutal pozornost také tím, že po třetím gólu Pardubic naštvaně roztřískal hokejku. Po utkání se za své chování omlouval. „V prvé řadě se musím omluvit všem, co to viděli, protože to není moc normální. Není to vzorné chování, ale už jsem toho měl plné zuby. Byla to přesně ta situace, kdy jsme je měli zavřené tady ve třetině a zase nám ujeli 2 na 1 a dali gól, takže jsem to neunesl,“ sypal si popel na hlavu.

Olomouc doma prohrála potřetí v řadě. Tentokrát sice vstřelila hned 3 góly, na body to ale ani tak nestačilo. Jaký je podle Jana Káni recept na to, jak z této nepříjemné situace ven? „Musíme všichni jak se říká nasadit montérky a chytat ty puky do huby a doufat, že vyhrajeme jak v Třinci 1:0,“ řekl. Podobně mluvil po pondělním zápase už Vilém Burian, bohužel se série proher proměnit nepodařila a nepomohla ani čtyřdenní zápasová pauza. „Určitě jsme si odpočinuli, byli jsme doma. Bohužel to bylo 2:0, máme hlavy dolů a bojíme se něco udělat. Je to pak celé složitější. Musíme se zaměřit na to, abychom první gól dali my,“ ví Káňa. „Uděláme všechno proto, abychom v té domácí sérii nějaké body vybojovali. Budeme muset makat na 150 % a hrát poctivě dozadu,“ vzkazuje osmadvacetiletý forvard.