Musíme se pořádně semknout a zabrat, burcuje Vítězslav Beutl

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Olomoucká juniorka znovu prožívá zápasy jako na houpačce. V posledních dvou kolech zavítali junioři na led Jihlavy a Komety. V utkání s Duklou ale častá vyloučení a špatná koncovka rozhodli o vysoké prohře Hanáků, o den později však Olomoučtí pořádně trápili Kometu. I z ledu Jihomoravanů se Kohouti vrátili bez bodu, herní projev se však zlepšil. Hanáci Kometě podlehli 2:3, na jednom z gólů se podílel i Vítězslav Beutl, který si dobře uvědomuje, co se musí do dalších kol změnit.

Během uplynulého víkendu odehráli junioři další dva zápasy. Nejprve vyzvali na Horáckém zimním stadionu Jihlavu, proti které se však nedokázali gólově prosadit i kvůli jedenácti trestům odjeli z jihlavského ledu s nulou. O den později ale Kohouti dlouho trápili favorizovanou Kometu, té ale nakonec těsně podlehli. „Proti Jihlavě jsme měli hodně vyloučený a k tomu jsme dostali dva nešťastné góly. Pospa (Tomáš Pospíšil) nás výborně podržel, jinak by to mohlo být mnohem víc. Ve druhém utkání bylo opět moc vyloučení, ale dokázali jsme to nějak vydržet a bojovat dál,“ vrátil se ke dvěma utkáním Vítězslav Beutl.

⇒ Obránce Vítězslav Beutl

Proti jihlavské Dukle se olomouckým juniorům nedaří dlouhodobě. V prvním letošním vzájemném utkání podlehli Kohouti týmu z Vysočiny 2:4, ani před vlastními fanoušky si pak nevedli lépe a Jihlava si odvezla tři body za výhru 5:1. Ve třetím zápase se poměr vstřelených a inkasovaných gólů v utkání s Jihlavou znovu měnil. Hanáci se tentokrát neprosadili ani jednou, Dukla mířila přesně šestkrát. A v čem je hlavní síla Dukly? „Jihlava má dobré přesilovky a umí toho využít,“ uznal kvality soupeře.

Do zápasu s Kometou vstoupili Hanáci úplně jinak. Byli to právě Kohouti, kteří jako první vedli, domácí ale bleskově odpověděli. Ve vyrovnaném utkání nakonec byli šťastnější Jihomoravané, kteří brali tři body za výhru 3:2. „U Komety nás také výborně podržel gólman. Mohlo to dopadnout úplně jinak než 2:3, kdybychom proměňovali přesilovky a opět nebyli tak často vylučovaní,“ měl jasno olomoucký obránce.

Dalšími soupeři Kohoutů budou dva týmy, se kterými se Olomouc letos ještě nesetkala. Na led Hanáků dorazí nejprve Plzeň, o den později Karlovy Vary. Nad tím, co od dalších protivníků čekat, ale junioři zatím nepřemýšleli. Recept na úspěch je ale jasný. „Nevíme, co očekávat. Musíme být připravení na každý zápas,“ řekl rozhodně.

Před dalšími zápasy se ale musí ještě pár věcí změnit. Jaký je klíč k výhrám? „Určitě více střel na bránu, méně oslabení a chyb v obranném pásmu. A jako kolektiv se musíme pořádně semknout a zabrat,“ burcoval bek nosící dres s číslem devatenáct.