Mužstvo bude na Ústí nahecováno a utkání s ním zvládne, věří mladík Radek Číp

Tomáš Schmiedt
T Ř E B Í Č – Olomoučtí hokejisté mají za sebou jeden ze dvou těžkých duelů během necelých čtyřiadvaceti hodin. Z Třebíče si Hanáci nakonec za prohru 2:3 nepřivezli ani bod, avšak nyní už se musí připravovat na šlágr 19. kola první ligy proti Ústeckým Lvům, kterým v tabulce patří druhá pozice za vedoucí Mladou Boleslaví. Klání začíná v neděli v 15 hodin na olomouckém zimním stadionu.

Ústí nad Labem v minulém kole zvítězilo v Hradci Králové, kde Královské lvy přehrálo 5:2. Utkání se pyšnilo skvělou produktivitou v přesilových hrách, čtyři góly v početní výhodě vsítil severočeský celek, dva domácí hráči.

⇒ HC Slovan Ústečtí Lvi

To v sobotním duelu Třebíč – Olomouc se v přesilovkách oba týmy jen těžko prosazovaly. Přesto ale jediná trefa při oslabení Kohoutů rozhodla o tom, že tři body za výhru 3:2 získali Horáci.

„Byla určitě škoda, že jsme neproměnili ani jednu přesilovou hru, a poté v jedné soupeřově inkasovali rozhodující gól. Takový už je ale hokej,“ řekl po zápase útočník Radek Číp.

Mora přitom nezačala utkání vůbec špatně, do vedení ji z nájezdu poslal Matěj Pekr. Pak ale Třebíč v rozmezí necelé minuty otočila skóre ve svůj prospěch. „Zřejmě jsme ztratili koncentraci. Asi jsme si mysleli, že to půjde samo, a přestali jsme tak trochu bránit. Soupeř pak toho využil,“ tvrdil dvacetiletý hokejista.

Po prvním gólu Horácké Slavie však přišly z olomoucké strany protesty, neboť se domácím hokejistům podařilo těsně před skórováním vypíchnout kotouč z horní síťky branky. Hanáci očekávali přerušení hry, ale píšťalky hlavních sudích zůstaly v klidu.

„První branku vstřelila Třebíč trochu se štěstím. Puk byl na horní síťce, rozhodčí měl už možná přerušit hru, ale soupeři se nakonec podařilo ho vyšťourat a doklepnout do brány,“ komentoval Číp úvodní trefu domácího mužstva.

Zajímavosti zápasu

⇒ Ve šlágru kola se utká třetí tým s druhým

⇒ Ústečtí Lvi dosud prohráli je čtyři zápasy, jeden dokonce až po prodloužení

⇒ Mora v předchozím vzájemném duelu této sezóny podlehla Severočechům na jejich ledě 1:5

⇒ Hanáci doma dosud z devíti odehraných zápasů ztratili jen dva body

⇒ Statistikám Ústí nad Labem jasně vévodí Jaroslav Roubík s 24 kanadskými body (11+13), druhé místo drží David Tůma (9+4)

Kohouti nemají mnoho času na vstřebávání prohry, už v neděli od 15 hodin je čeká těžká zkouška v podobě Ústí nad Labem. Mladý útočník však věří, že se s ní olomoučtí hokejisté úspěšně popasují. On sám je rád za každou šanci v celku trenérů Fialy a Tomajka.

„Cítím se perfektně. Každý den, který můžu strávit v áčku, je pro mě super, snažím se čerpat zkušenosti. Jsem rád, že v něm můžu hrát. Řekl bych, že mužstvo bude na Ústí nahecováno a že utkání s ním zvládne,“ doufá talentovaný forvard.

Pozor si budou muset Hanáci dát hlavně na Jaroslava Roubíka, který suverénně vede statistiky Slovanu s čtyřiadvaceti kanadskými body za jedenáct gólů a třináct asistencí. Druhý je s velkým odstupem David Tůma se třinácti body (9+4). V bráně Ústí se střídají Zdeněk Orct a Vladislav Koutský, oba mají úspěšnost zákroků okolo 91 procent.

Zápas mezi HC Olomouc a HC Slovan Ústečtí Lvi je na programu v neděli od 15 hodin na olomouckém zimním stadionu. Pro fanoušky Severočechů, kteří nedorazí na Hanou, je připraven textový on-line přenos.

Sestavy z posledních střetnutí

HC Olomouc: Halász – Bartoň (C), Nedbálek, Lhotský, Valenta, Cartelli, Staněk, Houdek, Janáček – Pekr, Řípa, Herman – Švaňhal, Diviš, Selingr – Kucharczyk, Kucsera, Hampl – Rác, Číp, Vodný. Trenéři: Petr Fiala a Jan Tomajko.

HC Slovan Ústečti Lvi: Orct – Holomek, Smetana, Pavlík, Poživil, Motejlek, Vobořil, Sklenička, V. Brož – Hess, Boháč, Pšurný R., Tůma, Čermák, Rod, Kloz, Laš, Roubík (C), Kovář, Handlovský, Matai. Trenér: Jaromír Šindel.