Na Hanou přijede Liberec. Porazí kohouti Bílé Tygry i počtvrté v sezóně?

Jiří Polášek
O L O M O U C – Hanáci se pokusí opět naladit na vítěznou vlnu v domácím utkání s Libercem. S tímto soupeřem doposud v letošním ročníku neprohráli. O prodloužení série se pokusí v pátek 18. února v 18 hodin.

V posledním zápase Olomouckým čelil těžký soupeř. Po nepovedeném zápasu s Vítkovicemi vyjeli Hanáci do Hradce Králové. Ten byl ovšem velkým favoritem, jelikož je v lize na druhé pozici a pronásleduje mistrovské Oceláře Třinec.

„Viděli jsme, že Hradec je kvalitní tým. Hlavně v útoku mu to šlape, a proto jsou na čele soutěže. Jeli jsme tam s tím, že se budeme snažit hrát dobře z defenzívy, což se nám celkem dlouho dařilo, sdělil po zápasu Dalibor Řezníček. Olomouc opravdu nehrála vůbec špatně. První třetina skončila bezbrankovou remízou 0:0. Každý z týmů měl k dispozici jednu přesilovou hru, ale nedokázal ji využít.

⇒ Obránce Dalibor Řezníček

Druhá perioda už čítala rovnou tři góly. Jako první se dokázal z přesilovky trefit Ondrušek, a to už ve druhé minutě druhé části. Moutfield ale dokázal rychle srovnat a chvíli poté, co se zápas překlopil do své druhé poloviny, překlopili lvi na svou stranu skóre. Dali jsme první branku, ale pak jsme udělali zbytečné chyby. Hradec to potrestal. Kdyby se nám podařilo vyrovnat na 2:2 nebo při vedení 1:0 ještě o jednu branku odskočit, tak by to bylo jiné,, komentoval prostřední třetinu Řezníček.

Poslední část už pak patřila výhradně soupeři. Ten přidal další dva góly. Trefili se Cingeľ a Oksanen. Zápas tak dopadl výhrou soupeře 4:1, stejně jako ten předchozí s Ostravany. My jsme tam měli dvě šance, které musíme s takovým soupeřem proměnit a když to neproměníme, tak těžko můžeme pomýšlet na body. Musím ale říct, že mužstvo dneska hrálo dobře a nemůžeme hráčům vytknout, že by nebojovali, vysvětlil příčiny prohry, ale zároveň taky pochválil mužstvo trenér Jan Tomajko.

To nejdůležitější o soupeři

Tygři letos začali opravdu špatně. První čtvrtinu ligy se potáceli na dně ligy. Pak se něco změnilo, Liberec začal získávat důležité body a vyšplhal se až do poloviny tabulky. Aktuálně je osmý, za šestačtyřicet zápasů vybojoval přesně sedmdesát bodů.

Severočeši jsou opravdu v letošním ročníku průměrným týmem. Neinkasovali nejmíň, ale ani nejvíce branek, stejně tak jsou průměrní i ve statistice vstřelených gólů. Těch zapsali zatím 118, přičemž inkasovali 126x.

Liberečtí se s Hanáky letos už třikrát utkali. Kohouti je nejprve porazili v zářiovém termínu 3:1. Následně se jim je povedlo přestřílet i v jejich svatostánku, kde vyhráli 6:4. V posledním utkání se sice v Home Credit Aréně zrodila remíza, přičemž v následném prodloužení daroval Hanákům třetí výhru David Krejčí.

Hlavní trenér: Patrik Augusta
Hala (kapacita): Home Credit Arena (7 500)
Poslední utkání: Výhra 4:1 nad Vítkovicemi