Na Hanou zamíří Pardubice! Před zápasem proběhne sbírka na podporu Ukrajiny

Lukáš Losleben
O L O M O U C – Po dvou tříbodových úspěších v řadě čeká na Hanáky souboj proti pardubickému Dynamu. Případné vítězství jim už může přinést definitivní jistotu předkola play-off. Úvodní buly padne v 18:00.

Sbírka na pomoc Ukrajině

Materiální sbírka

⇒ Marketingový manažer Simon Vejtasa

Před utkáním proběhne před zimním stadionem materiální sbírka na pomoc obětem válečného konfliktu na Ukrajině. Konkrétně jde o pomoc partnerskému městu Černivci, které se nachází na jihozápadě země. Speciální stánek k tomuto účelu bude stát před olomouckým zimním stadionem od 15 hodin. Prosíme fanoušky, aby přinesli pouze věci z níže uvedeného seznamu

„Na sportovním poli pro nás vždy je důležité hrát fér. To, co se momentálně děje na Ukrajině, rozhodně fér není. Chceme tedy přiložit ruku k dílu a vyjádřit solidaritu. Rádi bychom tedy sbírkou oslovili fanoušky, kteří by chtěli tímto způsobem pomoci, aby zítra na stadion přišli podpořit nejen nás, ale také obyvatele Ukrajiny, kteří nyní zažívají složité období,“ uvedl marketingový manažer klubu Simon Vejtasa.

Seznam potřebného materiálu
Zdroj: Olomoucký deník

Finanční sbírka

Kromě výše uvedené materiální pomoci si budou moci fanoušci také zakoupit speciální kolekci produktů z fanshopu, a to nejen před zápasem v prostoru před ZS, ale i v jeho průběhu mezi sektorem A5 a domácím kotlem. Tyto předměty budou taktéž k dispozici na eshopu. Celý výtěžek půjde na konto nadace Člověk v tísni, která finančně pomáhá všem obětem aktuálního válečného konfliktu. „Věřím, že pro naše příznivce nebude zajímavé pouze to, že si zakoupí tyto speciální produkty, ale i to, že v době, kdy už může přijít na stadion plná kapacita, tímto příspěvkem dokáží, že nám osudy druhých nejsou lhostejné, a že jsme v tom opravdu všeci spolu,“ dodal Vejtasa.

Speciální produkty na podporu Ukrajiny

To nejdůležitější o soupeři

Pardubické Dynamo je jedním z celků, které jsou ještě ve hře o přímý postup do čtvrtfinále. Aktuálně se svěřenci trenéra Richarda Krále nacházejí na páté pozici s 89 body. Oproti čtvrté Plzni, která má na kontě o pouhý jeden bod více, mají jeden zápas k dobru. Jejich aktuální forma ovšem není nejlepší. Z posledních pěti zápasů si totiž nepřipsali jediný bod. Postupně nestačili na Hradec Králové (1:4), Karlovými Vary (4:5), Libercem (1:2), Kladnem (1:3) a Českými Budějovicemi (1:7).

Tím, kdo by mohl vrátit Pardubice na vítěznou vlnu, je Robert Říčka . Dvaatřicetiletý útočník je nejproduktivnějším hráčem svého celku - v pětačtyřiceti odehraných duelech si připsal 42 bodů za 26 gólů a 16 asistencí. Na koho se naopak trenéři v dalších utkáních spoléhat nemohou, je mladý forvard Matěj Blůmel, jenž si v utkáním proti Českým Budějovicím přivodil zranění v dolní části těla.

Hlavní trenér: Richard Král
Hala (kapacita): Enteria Arena (10 194 diváků)
Poslední utkání: Prohra 1:7 s Českými Budějovicemi

Statistiky obou týmů:

TELH 2021/2022
HC Dynamo Pardubice – HC Olomouc

umístění v tabulce
166:146 – 89 bodů
skóre a body
125:148 – 71 bodů
Robert Říčka 42 b (26+16)
nejproduktivnější hráč