Na Hanou zavítá Kometa. Natáhnou Kohouti vítěznou šňůru?

Kristýna Nováková
O L O M O U C – První vzájemné střetnutí Hanáků s Kometou se Olomouci vůbec nepodařilo a z jihu Moravy odjížděla s porážkou 5:1. Kohouti posílení dvěma výhrami v řadě budou jistě chtít tuto prohru odčinit. Utkání začne v úterý 15. 12. od 18 hodin na Zimním stadionu v Olomouci.

Řekl před zápasem: Lukáš Kucsera

Proti Zlínu už Hanáci od začátku sezóny hráli potřetí. První utkání na ledě Zimního stadionu Luďka Čajky vyhráli poměrem 1:4, druhý, domácí, zápas však stejným poměrem prohráli. V neděli podvečer pak napodobili výkon ze začátku sezóny a ze Zlína si tak po zásluze odvezli 3 body. „Neřekl bych, že nám jejich prostředí vyloženě sedí, ale druhý zápas, který jsme se Zlínem hráli, byl po té dlouhé pauze a moc se nám nepovedl,“ přemýšlel o Lukáš Kucsera o tom, proč se Olomouci na zlínském ledě letos tak daří.

⇒ Útočník Lukáš Kucsera

Pro Berany byl uplynulý víkend náročný, v sobotu odehráli utkání proti Litvínovu (0:2) a o 24 hodin později nastoupili proti Hanákům. „Nemyslím si, že by to na nich bylo ze začátku zápasu, spíš jim začaly docházet síly ve druhé polovině,“ všiml si Kucsera. „Takže asi ano, ten předchozí zápas cítili,“ dodal.

Kohouti mají na svém kontě sérii dvou vítězství v řadě, to se jim letos ještě nepodařilo. „Každá výhra nám zvedá sebevědomí ale nesmíme se nechat ničím uspokojit a odvádět dál 100 %,“ uvědomuje si devětadvacetiletý útočník. „S Kometou potřebujeme dobře vstoupit do zápasu a dát si pozor na vyloučení," myslí si před úterním zápasem. Brno se momentálně nachází ve spodních patrech tabulky, kde rozhodně nejsme zvyklí jej vídat. „Na tabulku bych se úplně nekoukal, protože mají velmi kvalitní tým a půjdou do toho maximálně naplno,“ upozorňuje hokejista.

Lukáš Kucsera v loňské sezóně oblékal právě dres Komety, speciální náboj pro něj ale tento vzájemný zápas mít nebude. „Pro mě to není nijak zvlášť speciální zápas, myslím, že na to jsou u nás jiní adepti,“ pousmálo s křídlo druhé formace Hanáků s poukazem na řadu ex-brněnských v kádru Olomouce. Kromě Kucsery totiž modrobílý dres v minulosti oblékali například Tomáš Dujsík, Vilém Burian, David Ostřížek nebo Lukáš Nahodil.

Z kabiny soupeře: Brno v prosinci vyhrálo jen jednou

Brno je momentálně 12., to je pozice, na kterou u jihomoravského celku nejsme zvyklí. V 19. zápasech nasbíralo 20 bodů, téměř 2/3 z toho počtu pak Kometa ukořistila na domácím ledě. Z venkovních kluzišť si Brňané přivezli pouhých 6 bodů, to je nejméně z celé extraligy. V prosinci Kometa zaznamenala jednu výhru, a to právě nad Olomoucí, kterou porazila vysoko 5:1. Předtím však prohrála 6:2 v Hradci Králové a po oné jediné výhře v tomto měsíci následovaly 4 porážky. Brnu se vůbec nepovedlo utkání na Spartě (6:1), naopak s Libercem to bylo dlouho vyrovnané (2:1). Minulý týden pak tým prohrál domácí zápasy jak proti Pardubicím (0:3), tak proti Třinci (1:3).

Výbornými individuálními statistikami se prezentuje Peter Schneider, který letos dokázal nastřílet už 14 gólů a na další 3 nahrál - to ho staví na první příčku týmové tabulky střelců i kanadského bodování. Za povšimnutí stojí o výkony Petra Holíka (2+12). V brankovišti Brno vsadilo na mladou brankářskou dvojici Vejmelka-Klimeš, čísla obou maskovaných mužů jsou poměrně solidní.

Hlavní trenér: Libor Zábranský
Hala (kapacita): DRFG Aréně (7700)
Poslední utkání: Prohra 1:3 s Třincem.

TELH 2020/2021
HC Kometa Brno – HC Olomouc

umístění v tabulce
44:60 - 20 bodů