Na Hanou zavítají Pardubice. Zvládnou kohouti poprvé doma zvítězit?

Lukáš Losleben
O L O M O U C – Po nepovedeném utkání s Libercem čeká na Hanáky druhá domácí bitva v řadě. Tentokráte se v plecharéně postaví pardubickému Dynamu, proti němuž chtějí odčinit nezdary z Generali Česká Cupu, a připsat si tak další tři body do extraligové tabulky. Utkání začíná v pátek 24. 9. 2020 v 18 hodin

Řekli před zápasem: Jakub Navrátil

V neděli se kohouti v plecharéně utkali s libereckými Bílými Tygry, kde i přes slibný začátek a úvodní trefu Tobiáše Handla nakonec odešli poraženi. „Přes půl zápasu jsme pro ně byli vyrovnaným soupeřem. Pak jsme udělali dvě chyby a svým způsobem jsme si to prohráli sami,“ hodnotil průběh střetnutí útočník Jakub Navrátil

⇒ Útočník Jakub Navrátil

Nyní se Olomoučtí plně soustředí na nadcházející duel proti Pardubicím, jejichž hru mají pečlivě nastudovanou. „Musíme dobře bruslit. Shlédli jsme v rámci přípravy video z jejich prozatímních zápasů. Viděli jsme, že jejich hráči jsou hodně rychlí na bruslích, takže se jim musíme vyrovnat a dohrávat souboje, což umíme,“ prozradil možný recept na vítězství hráč s osmaosmdesátkou na zádech.

Jednadvacetiletý forvard zatím splácí důvěru trenérů dokonale. Zlínu vstřelil úvodní gól své extraligové kariéry, na nějž navázal asistencí na jedinou branku proti Liberci. „Jsem strašně rád, že mohu hrát. Trenéři mě stavějí na přesilovky, mám výborné spoluhráče v lajně, se kterými si to umíme dát. Mám radost, že dostávám takový prostor,“ komentoval svoji pozici v týmu.

Páteční duel ovlivní nová omezení Ministerstva zdravotnictví. Na olomoucký zimní stadion se z důvodu prevence proti šíření nákazy koronavirem dostane jen 1 000 diváků. „Na jednu stranu je škoda, že tu bude tak málo lidí, nicméně můžeme být rádi, že přijde alespoň někdo. Podpora je pro nás to nejdůležitější,“ uzavřel Jakub Navrátil.

To nejdůležitější o soupeři:

Pardubičtí předvedli výborný výkon v Generali Česká Cupu. Nejdříve vyhráli skupinu C se ziskem 13 bodů za 4 vítězství a jednu prohru v nastavení. V následném čtvrtfinále si Východočeši poradili se Zlínem, kde sice první střetnutí prohráli na ledě Beranů 4:2, nicméně v následné odvetě zvítězili na domácím hřišti 5:2. Tento výsledek posunul Dynamo do semifinále, kde se mělo utkat s libereckými Bílými Tygry. Kvůli řádění koronaviru v týmu Severočechů se ale dvojzápas neuskutečnil, a tak Pardubice postoupily rovnou do finále proti třineckým Ocelářům. Na ty ovšem už nestačily. Druhé místo v turnaji bylo ale pro svěřence trenéra Milana Razýma velmi dobrým odrazovým můstkem směrem k nové sezóně.

Extraligový ročník ovšem začalo Dynamo katastrofálně. Ve zbrusu nových dresech vstřelilo na půdě Liberce jedinou branku, zatímco jejich soupeř pořádal gólové hody. Výsledkem byla vysoká porážka 7:1. V dalším utkání ovšem Východočeši zabrali a připsali si cenné vítězství nad Plzní. O osudu tohoto střetnutí musel rozhodovat až nastavený čas, v němž vstřelila rozhodující gól posila z NHL Martin Kaut.

Hanáci se s Pardubicemi utkali již dvakrát v rámci skupiny C Generali Česká Cupu, přičemž oba duely nezvládli. Na ledě Pardubic prohráli 5:2, v domácím prostředí pak 1:5.

Hlavní trenér: Milan Razým
Hala (kapacita): Enteria Aréna (10 088)
Poslední utkání: Výhra 3:2 v prodloužení nad Plzní.

Statistiky obou týmů z minulé sezony:

TELH 2019/2020
Dynamo Pardubice - Olomouc

umístění v tabulce
121:160 - 64 bodů
skóre a body
123:129 - 77 bodů
Radoslav Tybor 33b (18+15)
nejproduktivnější hráč
Zbyněk Irgl 37b (15+22)
Radoslav Tybor - 18 branek
nejlepší střelec