Podařilo se. Olomoučtí hodili úterní prohru v Třinci za hlavu, a v pátečním duelu proti Pardubicím si tři body pohlídali. Vynikala především spolupráce útočníků Petra Strapáče se Zbyňkem Irglem, kteří řídili výhru Hanáků. Další spolehlivý výkon předvedl také forvard Vilém Burian, který asistoval u gólu do prázdné branky. Jak ale sám řekl, proti Dynamu to nebylo nic jednoduchého. „Bylo to těžké utkání. Sice jsme dali první gól, ale v první třetině jsme určitě nebyli lepší mužstvo. Pardubice byly lepší v pohybu, to nám dělalo problém. Od druhé třetiny jsme to ale zlepšili, dostali jsme se do vedení. Myslím si, že ve třetí třetině jsme si to krásně pohlídali a nepustili jsme je do žádného tlaku ani velkých šancí. Bylo to vydřené vítězství, ale za tři body jsme samozřejmě šťastní,“ zhodnotil Burian průběh minulého utkání.

⇒ Útočník Vilém Burian

V něm si rodák z Třebíče připsal asistenci u poslední branky zápasu, kterou vstřelil útočník Petr Kolouch do prázdné branky půl vteřiny před koncem. Tato nahrávka znamenala pro Buriana prodloužení bodové série na tři zápasy. Že by se ale na vlastní produktivitu nějak extra soustředil a stavěl by ji nad týmový úspěch, to určitě od Buriana nečekejte. „Asistenci ze závěru zápasu jsem ani nějak moc nevnímal. Důležité je, že se nám po porážce v Třinci povedlo zase vyhrát,“ vyzdvihl bývalý hráč Komety Brno či Českých Budějovic týmový úspěch, díky kterému je Olomouc aktuálně na třetím místě v tabulce.

Na domácí úspěch z pátku budou chtít červenobílí navázat na kladenském ledě. Nováček ze středních Čech změřil s Hanáky síly naposledy v dubnu roku 2014 v extraligové baráži. V ní Kladenští neuspěli, a na pět let opustili extraligové vody. Do nich se tehdy naopak po dlouhých 17 letech vrátil historicky první mistr samostatné české hokejové extraligy, Olomouc. Nyní se oba kluby utkají jako rovnocenní, extraligoví soupeři. „Kladno minulé kolo ve Zlíně slavilo první výhru. Určitě tím budou nabuzení, a doma to budou chtít potvrdit. Bude to těžký, nepříjemný soupeř. Hrají aktivní hokej, takže se jim budeme muset vyrovnat v pohybu a lze tedy očekávat velký boj,“ komentoval Burian příštího soupeře.

To nejdůležitější o soupeři:

Kladenští fanoušci se po závěrečné siréně v posledním zápase loňského ročníku svezli na vlně extraligové euforie. Rytíři v čele s legendárním Jaromírem Jágrem slavili návrat mezi českou hokejovou elitu. Vedení na nic nečekalo, a hned se pustilo do posilování kádru. Celkem přišlo devět nových tváří, mezi které patří například útočník Jakub Valský nebo obránce Michal Barinka. O restart kariéry se v kladenském dresu pokouší slovenský útočník Martin Réway. Za zmínku jistě stojí příchod útočníka Davida Stacha z Plzně. Na začátku týdne zástupci klubu přivedli do týmu zajímavou posilu do brankoviště. Z Finska přišel slovenský brankář Denis Godla. Čtyřiadvacetiletý účastník posledního šampionátu chytal v „zemi tisíců jezer“ poslední čtyři roky, a v páteční premiéře pomohl svým výkonem k prvnímu letošnímu kladenskému vítězství. Klub naopak opustilo sedm hráčů. Mezi nejvýraznější odchody patřil jistě ten Plekancův, který zamířil zpět do Komety Brno. Tým se také rozloučil s útočníkem Petrem Vampolou, který vloni v základní části průměrně sbíral více než bod na zápas. Rytíři se po úvodních čtyřech porážkách v pátek oklepali, a na zlínském kluzišti slavili první extraligovou výhru od 2. března roku 2014.

Zní to až neuvěřitelně, ale poslední extraligové utkání v rámci základní části odehráli kohouti proti Kladnu v roce 1997! Konkrétně 11. února, kdy Hanáci slavili na domácím ledě výhru 5:2.

Hlavní trenér: Jindřich Lidický
Hala (kapacita): ČEZ Stadion (5 200 diváků)
Poslední utkání: Výhra 1:2 nad Zlínem

Srovnání výsledků:

HC Olomouc Rytíři Kladno
12 (3.) Body (umístění) 4 (11.)
David Škůrek (1+4)
Nejproduktivnější hráč Jakub Strnad (1+3)
Zbyněk Irgl (3) Nejlepší střelec Tomáš Redlich (2)
Jan Lukáš (94,74%)
Branislav Konrád (91,51%)
Úspěšnost brankářů Denis Godla (96,77%)
Lukáš Cikánek (86,72%)
Adam Brízgala (85%)
12,5% Přesilovky 11,11%
95,45% Oslabení 75%